łuparka

Tekst: Roman Klimaszewski

Drewno do kominka - rąbanie, piłowanie i suszenie

Drewno do kominka - rąbanie, piłowanie i suszenie

Drewno do kominka można kupić na stacji benzynowej albo w supermarkecie. Człowiek przezorny i nierozrzutny kupuje je jednak w nadleśnictwie, tnie i rąbie na szczapy, a potem suszy przez półtora roku.

Drewno w ogrodzie. Dekoracje z pni - drugie życie drzewa

Zdarza się, że drzewo pada ze starości albo powala je huragan. Zamiast przeznaczać drewno na opał, wykorzystajmy je w ogrodzie. Z nieobrobionych pni i konarów można zrobić proste ogrodzenia, kwietniki, a nawet ogrodowe meble.

Akcesoria kominkowe [Przegląd rynku]

Dni coraz krótsze, a na dworze robi się coraz zimniej. Nie ma nic przyjemniejszego niż zaszyć się w domowym  zaciszu i wygrzewać  przy kominku. Na rynku pojawiło się parę przydatnych  gadżetów, które uprzyjemnią nam sezon kominkowy.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Jak przygotować drewno do kominka? Jakie drewno do kominka?

Jak przygotować drewno do kominka? Jakie drewno do kominka?

odległość od gniazdka). Aby następnie podzielić drewno na szczapy, najlepiej sięgnąć po siekiery rozłupujące i łuparki ręczne, spalinowe lub elektryczne. Przenoszenie drewna ułatwią specjalne kleszcze, haki i tzw. capiny.   Zdjęcie powyżej: SIEKIERA ROZŁUPUJĄCA X21, zaprojektowana specjalnie do

Jak Polacy przygotowali się do jesieni

Jak Polacy przygotowali się do jesieni

nożyce ogrodnicze oraz dmuchawy do liści - wybierane przez 4% konsumentów. Urządzenia te w szczególności przydadzą się właścicielom nieco większych posesji i działek, na których posadzone są drzewa oraz krzewy. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również łuparki do drewna, dzięki którym już w pierwsze

Najnowsze