średni koszt budowy domu 2014

Mariusz Dudziński

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Rosnące koszty eksploatacyjne co roku skłaniają właścicieli domów jednorodzinnych do zastanowienia się, gdzie warto poszukać oszczędności w okresie jesienno-zimowym. Eksperci podpowiadają: najpierw ograniczmy zapotrzebowanie na ciepło, a dopiero potem inwestujmy w wydajniejsze ogrzewanie.

Pompa ciepła zamiast kotła olejowego

Im mniej elementów w systemie grzewczym, tym lepiej - przekonuje właściciel domu, w którym wreszcie jest ciepło w zimie, oraz instalator, który dokonał tej przemiany, instalując gruntową pompę ciepła.

Ceramika na ściany i stropy [RODZAJE, KOSZTY]

Wśród współczesnych technologii budowania domów najpopularniejsza jest murowana. Wykorzystuje się w niej często ceramikę poryzowaną, za którą przemawia przywiązanie do tradycji oraz doświadczenie innych budujących.

Kredyty hipoteczne: najważniejsze zmiany

Kredyty hipoteczne: najważniejsze zmiany

kredytobiorców o niskich i niepewnych dochodach. Teraz zwiększenie wpłaty własnej do kredytów hipotecznych ma być swego rodzaju poświadczeniem dla banku, że ubiegając się o kredyt na zakup mieszkania albo budowę domu, mamy stabilną sytuację finansową, czyli jesteśmy wypłacalni. Ale trzeba jednocześnie

ŁADNY DOM, NUMER 10/2014

ŁADNY DOM, NUMER 10/2014

dla tych, którzy chcą mieć budynek pasywny, wzniesiony w zgodzie z naturą. Wokół architektury. Prezentujemy m.in. drewnianą żarówkę oraz Sliver House, czyli jeden z najwęższych domów na świecie. Aktualności. Z rynku. Nowości budowlane i instalacyjne oraz aktualności. DOM W PRAKTCE Budowa. Montaż

Najnowsze