adaptacja starego wiejskiego domu

Adaptacja starego wiejskiego domu

Adaptacja starego wiejskiego domu

Adaptacja starego wiejskiego domu - czy to jest dobry pomysł? Wiele osób marzy o swoim cichym kącie, w którym można by było spędzać wakacyjne weekendy i dni wolne od pracy. O ile kupienie działki za miastem i wybudowanie nowego domu od podstaw może być niezwykle kosztownym, a co ważniejsze - również czasochłonnym przedsięwzięciem, o tyle zakup i remont starego domu na wsi - już nieco mniej.

Adaptacja starego wiejskiego domu może być wspaniałą przygodą. Miło będzie obserwować, jak ze zniszczonego domostwa robi się całkiem przytulne gniazdko, które będzie wspaniałym miejscem do spędzania rodzinnych chwil. Warto dobrze zaplanować prace. Należy przemyśleć czy remont będzie obejmował jedynie odświeżenie domu czy będzie to kapitalna przebudowa ze zmianą układu pomieszczeń wewnątrz włącznie.

Adaptacja starego wiejskiego domu - na co zwrócić uwagę? Podczas adaptacji starego domu należy sprawdzić w jakim stanie są jego ściany oraz dach - czy nie ma problemu z przeciekaniem, zawilgoceniem i trzymaniem ciepła. Należy zwrócić uwagę na cyrkulację powietrza, by po kilku tygodniach na świeżo odmalowanych ścianach nie pojawił się grzyb. Warto również przyjrzeć się podłogom - czy nie są wypaczone lub rozeschnięte.

red.

Polski dom roku 2016. Wybieramy najpiękniejszą realizację!

Polski dom roku 2016. Wybieramy najpiękniejszą realizację!

Przez cały rok miesięcznik "Ładny Dom" prezentuje w każdym ze swoich wydań polskie domy. Są wśród nich budynki zrealizowane na podstawie projektów gotowych i zaprojektowane indywidualnie, mniejsze i większe, wzniesione od nowa i poddane gruntownej modernizacji. Pokazujemy, jak te domy powstawały, dlaczego mieszkańcy wybrali takie, a nie inne rozwiązania, jak zaplanowali przestrzeń. Zapraszamy do obejrzenia naszego przeglądu i do głosowania na dom roku 2016!

Polski dom roku 2014. Znamy już zwycięzcę naszego plebiscytu!

Przez cały rok 2014 prezentowaliśmy w miesięczniku Ładny Dom polskie domy: nowoczesne i o bardziej klasycznej formie, nieduże i o imponującej powierzchni użytkowej. Opisywaliśmy historie towarzyszące ich powstaniu, modernizacjom i remontom. Zapraszamy do obejrzenia dwunastu najciekawszych budynków i sprawdzenia, który z nich ostatecznie zwyciężył w głosowaniu!

Projekt domu w amerykańskim stylu

Projekt domu powstał na zamówienie małżeństwa planującego przenosiny z miasta na podmiejską działkę. Ponieważ inwestorzy nie mieli sprecyzowanej wizji co do wyglądu i funkcji budynku, architekt opracował dla nich kilka wariantów projektu.

Dom na Mazurach

współczesnych standardów. Postanowili go więc gruntownie wyremontować i, żeby nieco powiększyć przestrzeń mieszkalną, zaadaptować nieużytkowe dotąd poddasze. Prace trwały trzy i pół miesiąca, ale - jak to bywa ze starymi domami - nie obyło się bez niespodzianek. Na początku, kiedy zdjęto stary dach i strop nad

Nowy dom ze starej gajówki

charakterem i klimatem. - Nie chciałam budować domu zupełnie nowego - ani murowanego, ani drewnianego - bo nie było mnie na to stać. Kupując stary drewniak, kupowałam od razu gotowe schronienie, nawet gdyby jego adaptację trzeba by było rozłożyć w czasie - opowiada. Gajówka, stojąca na skraju polany, przy

Wielka niewiadoma

Droga do domu Wszystko wskazywało na to, że adaptacja będzie najwygodniejsza i ekonomicznie uzasadniona. Fachowcy, których przed podjęciem ostatecznej decyzji poprosiliśmy o konsultacje, potwierdzili, że choć budynek wymaga gruntownego remontu, warto wykorzystać istniejące fundamenty oraz jego

Najnowsze