adaptacja strychu ile kosztuje

Adaptacja strychu, ile kosztuje

Adaptacja strychu, ile kosztuje

Adaptacja strychu, ile kosztuje i czy warto ją przeprowadzać? Jeżeli w domu zaczyna brakować miejsca, do swobodnego oraz wygodnego egzystowania wszystkich jego domowników oraz ich gości to warto rozważyć adaptację strychu na cele mieszkalne. Zazwyczaj strych ma powierzchnię części mieszkalnej, więc gra jest warta świeczki, ponieważ można powiększyć dom o ładnych kilkadziesiąt metrów.

Adaptacja strychu, ile kosztuje takie przedsięwzięcie? Koszty ostateczne uzależnione są od całego szeregu czynników kształtujących cenę. Bardzo ważne jest to, czy zajedzie potrzeba podnoszenia ścian i dachu. Jeśli tak - koszty z pewnością będą spore. W takim przypadku ważniejsze jest jednak sprawdzenie czy istnieje możliwość dobudowania dodatkowych ścian, ponieważ może być tak, że istniejąca konstrukcja domu nie utrzyma dodatkowego ciężaru.

Adaptacja strychu, ile kosztuje wykończenie wnętrza? Jeśli wszystkie prace remontowe są już zakończone, należy przystąpić do wykończenia wnętrza. Trzeba wybrać rodzaj podłóg - tu cena jest uzależniona, za prawdziwe drewno zapłacimy więcej niż za panele z tworzywa. Ceny będą również różne w przypadku farb do ścian. Te ceramiczne i lateksowe są droższe od zwykłych farb, warto jednak zainwestować w te z wysoką klasą ścieralności, ponieważ wytrzymują wiele cykli mycia i szorowania, dzięki czemu przez lata nie będą wymagały odświeżenia.

Arletta Liro, stylizacja Agnieszka Tepli

Wnętrza: mieszkanie na poddaszu kamienicy

Wnętrza: mieszkanie na poddaszu kamienicy

Na poddaszu stuletniej kamienicy świeżo upieczony architekt stworzył wyjątkowe wnętrze. Z pomocą znajomych, niewielkim nakładem środków, zmienił zrujnowany strych w oryginalne mieszkanie.

Rozbudowa domu - jak ją zaplanować

Przestronny dom z dużą strefą reprezentacyjną i miejscem dla każdego nie musi powstać od razu. W niektórych sytuacjach warto rozważyć rozłożenie budowy rodzinnej posiadłości na kilka etapów.

Nowy dom ze starej gajówki

Wszystko zaczęło się od kupna drewnianej gajówki z 1925 r. Po dwuletnich poszukiwaniach domów w przeróżnych regionach Polski Małgosia znalazła ją w końcu tuż obok, w Puszczy Kampinoskiej.

Dom od rodziców

Dom od rodziców

mineralnej (15 cm), odkładając ocieplenie połaci dachu na później, kiedy rozpoczniemy adaptację strychu nad piętrem (planujemy jeszcze kilkoro dzieci). Wiele prac wykończeniowych wykonywaliśmy samodzielnie lub z pomocą rodziny. Kiedy dom wreszcie nadawał się do zamieszkania, porzuciliśmy miasto na stałe

ZOBACZ TEŻ WIDEO