adaptacja strychu ile kosztuje

Adaptacja strychu, ile kosztuje

Adaptacja strychu, ile kosztuje

Adaptacja strychu, ile kosztuje i czy warto ją przeprowadzać? Jeżeli w domu zaczyna brakować miejsca, do swobodnego oraz wygodnego egzystowania wszystkich jego domowników oraz ich gości to warto rozważyć adaptację strychu na cele mieszkalne. Zazwyczaj strych ma powierzchnię części mieszkalnej, więc gra jest warta świeczki, ponieważ można powiększyć dom o ładnych kilkadziesiąt metrów.

Adaptacja strychu, ile kosztuje takie przedsięwzięcie? Koszty ostateczne uzależnione są od całego szeregu czynników kształtujących cenę. Bardzo ważne jest to, czy zajedzie potrzeba podnoszenia ścian i dachu. Jeśli tak - koszty z pewnością będą spore. W takim przypadku ważniejsze jest jednak sprawdzenie czy istnieje możliwość dobudowania dodatkowych ścian, ponieważ może być tak, że istniejąca konstrukcja domu nie utrzyma dodatkowego ciężaru.

Adaptacja strychu, ile kosztuje wykończenie wnętrza? Jeśli wszystkie prace remontowe są już zakończone, należy przystąpić do wykończenia wnętrza. Trzeba wybrać rodzaj podłóg - tu cena jest uzależniona, za prawdziwe drewno zapłacimy więcej niż za panele z tworzywa. Ceny będą również różne w przypadku farb do ścian. Te ceramiczne i lateksowe są droższe od zwykłych farb, warto jednak zainwestować w te z wysoką klasą ścieralności, ponieważ wytrzymują wiele cykli mycia i szorowania, dzięki czemu przez lata nie będą wymagały odświeżenia.

Tekst: Arletta Liro/MŚ Stylizacja: Agnieszka Tepli Fot.: Joanna Pawłowska

Adaptacja poddasza: mieszkanie w kamienicy

Adaptacja poddasza: mieszkanie w kamienicy

Adaptacja poddasza w stuletniej kamienicy to niełatwe zadanie. Podjął się go świeżo upieczony architekt, który pragnął stworzyć wyjątkowe wnętrze. Z pomocą znajomych, niewielkim nakładem środków, zmienił zrujnowany strych w oryginalne mieszkanie. Sprawdźmy, jak przebiegała adaptacja poddasza w jego wykonaniu.

Rozbudowa domu - jak ją zaplanować

Przestronny dom z dużą strefą reprezentacyjną i miejscem dla każdego nie musi powstać od razu. W niektórych sytuacjach warto rozważyć rozłożenie budowy rodzinnej posiadłości na kilka etapów.

Projekty domów spełniających warunki programu MdM

Program MdM - Mieszkanie dla Młodych - skierowany jest m.in. do osób, które budują swój dom systemem gospodarczym. Podstawowe ograniczenie dotyczy powierzchni budynku - nie może być większa niż 100 m2 (lub 110 m2 dla większych rodzin). Jakie są inne warunki? Ile można zyskać i jaki projekt wybrać? Zapraszamy do naszego podsumowania i przeglądu projektów domów

Dom od rodziców

mineralnej (15 cm), odkładając ocieplenie połaci dachu na później, kiedy rozpoczniemy adaptację strychu nad piętrem (planujemy jeszcze kilkoro dzieci). Wiele prac wykończeniowych wykonywaliśmy samodzielnie lub z pomocą rodziny. Kiedy dom wreszcie nadawał się do zamieszkania, porzuciliśmy miasto na stałe

Nowy dom ze starej gajówki

skorupa budynku, bez podłóg, stropów i ścian wewnętrznych (zastąpiły je słupy konstrukcyjne, podtrzymujące belki stropowe oraz więźbę dachu), bo właścicielka chciała uniknąć dodatkowych kosztów. Jedynie na poddaszu zbudowała cztery lukarny, z myślą o późniejszej adaptacji strychu na potrzeby mieszkalne

Najnowsze