attyka woda opadowa

Andrzej Kania

Ciepły i suchy dach płaski

Ciepły i suchy dach płaski

Odwrócony układ warstw jest najlepszym sposobem na ciepły i suchy dach płaski. Odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie jego krawędzi jest gwarancją, że będzie służył długo i bezawaryjnie.

Szklany dom z wyjątkowym widokiem

Wielkie przeszklenia i tarasy integrują dom z otoczeniem w sposób niemal doskonały, ale jednocześnie odsłaniają wnętrza... Zieleń zza szyb, zmieniająca się zgodnie z rytmem pór roku, będzie podstawowym składnikiem domowych widoków. Paradoksalnie więc skromny, prosty dom uderza odwagą i nowoczesnością.

Odwodnienia dachów płaskich

W odwodnieniach dachów płaskich stosuje się różne rozwiązania: począwszy od tradycyjnego zestawu rynien i rur spustowych, aż po zupełnie niewidoczny układ wewnętrznego odwodnienia wykonany przy użyciu wpustów działających w systemie podciśnieniowym.

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o dachach płaskich

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o dachach płaskich

, gdy zaplanowano go poniżej krawędzi dachu na ścianie lub na brzegu dachu utworzono szeroki uskok. Wodę z rynien umieszczonych na gzymsie odprowadza się tradycyjnymi rurami spustowymi, na które trzeba wykonać otwory w gzymsie. Rynny zaplanowane na połaci dachu układa się po wewnętrznej stronie attyki

Dom-kostka - renowacja dachu płaskiego

Dom-kostka - renowacja dachu płaskiego

wymagają wyjątkowo dobrego zabezpieczenia przed wodą opadową, gdyż trudniej pozbyć się jej niż z dachów o skośnych połaciach. Szczególnie ważna jest więc hydroizolacja, wykonywana z dobrej jakościowo papy termozgrzewalnej. Oprócz niej potrzebny też będzie materiał termoizolacyjny, aby ocieplić stropodach

Najnowsze