attyka woda opadowa

Tekst Lilianna Janus-Jampolska, zdjęcia Bartosz Makowski, archiwum właścicieli.

Szklany dom z wyjątkowym widokiem

Szklany dom z wyjątkowym widokiem

Wielkie przeszklenia i tarasy integrują dom z otoczeniem w sposób niemal doskonały, ale jednocześnie odsłaniają wnętrza... Zieleń zza szyb, zmieniająca się zgodnie z rytmem pór roku, będzie podstawowym składnikiem domowych widoków. Paradoksalnie więc skromny, prosty dom uderza odwagą i nowoczesnością.

Ciepły i suchy dach płaski

Odwrócony układ warstw jest najlepszym sposobem na ciepły i suchy dach płaski. Odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie jego krawędzi jest gwarancją, że będzie służył długo i bezawaryjnie.

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o dachach płaskich

Wraca moda na domy z dachami o niewielkim nachyleniu. Dachy płaskie to nie tylko modne, ale i praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu pomieszczenia na piętrze mają pełnowartościową wysokość, a dom prezentuje się nowocześnie i stylowo. O czym trzeba wiedzieć, decydując się na takie rozwiązanie?

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Odwodnienia dachów płaskich

. Wzdłuż boków bez orynnowania ustawia się tzw. murki osłonowe, które zabezpieczają przed zaciekaniem wody opadowej na ściany. Muszą być one przykryte "czapą" z blachy lub specjalną nakładką betonową. Aby woda deszczowa lub z topniejącego śniegu nie wnikała pomiędzy murek a pokrycie dachowe, na

Dom-kostka - renowacja dachu płaskiego

Dom-kostka - renowacja dachu płaskiego

wymagają wyjątkowo dobrego zabezpieczenia przed wodą opadową, gdyż trudniej pozbyć się jej niż z dachów o skośnych połaciach. Szczególnie ważna jest więc hydroizolacja, wykonywana z dobrej jakościowo papy termozgrzewalnej. Oprócz niej potrzebny też będzie materiał termoizolacyjny, aby ocieplić stropodach

Najnowsze