bateria wannowa wydajność

opracowanie Beata Zielińska, Władysław Łyszkowski

Gazowy kocioł kondensacyjny - jak kupić?

Gazowy kocioł kondensacyjny - jak kupić?

Jeśli planujemy zakup gazowego kotła kondensacyjnego, interesujący nas model możemy wybierać spośród urządzeń wiszących lub stojących. Natomiast Biorąc pod uwagę sposób przygotowania ciepłej wody do mycia kotły kondensacyjne dzielimy na jedno - i dwufunkcyjne.

Jaka bateria do łazienki i do kuchni?

Wybieranie baterii tylko pod kątem jej urody i przeznaczenia - do umywalki, wanny i zlewozmywaka - to zdecydowanie za mało.

Baterie wannowe, a oszczędzanie wody

Podstawowy dylemat to kwestia oszczędzania wody. Gdy napełniamy wannę, woda powinna lać się z baterii szerokim strumieniem - zupełnie odwrotnie niż wtedy, gdy korzystamy z prysznica.

Zobacz wideo

Zasobniki na c.w.u.: jak uniknąć błędów przy planowaniu i instalacji

Zasobniki na c.w.u.: jak uniknąć błędów przy planowaniu i instalacji

zwykle kocioł o niedużej mocy. Z tego względu podgrzewa on ciepłą wodę z intensywnością nie większą niż 7-10 l/min. Dla porównania - wydajność baterii wannowej to nawet 20-30 l/min. Zatem po wyczerpaniu wody w zasobniku, będziemy mogli nadal napełniać wannę, ale dużo wolniej, co w codziennej eksploatacji

Jakiego kotła grzewczego potrzebujesz

Jakiego kotła grzewczego potrzebujesz

temperatury 8°C (temperatura wody z wodociągu lub ze studni) do 40°C należy dostarczyć około 2,3 kW energii cieplnej. Zakładając wydajność baterii wannowej 15 l/min, a umywalkowej około 6 l/min oraz możliwość jednoczesnego użytkowania dwóch łazienek w tym samym czasie, kocioł powinien osiągać moc 48

Najnowsze