bezpieczniki elektryczne 230 v

Opracowanie Małgorzata Krośnicka

Podłączenie prądu

Podłączenie prądu

Jeszcze dwa lata temu do wniosku o pozwolenie na budowę trzeba było dołączyć warunki przyłączenia budynku do sieci elektroenergetycznej. Teraz nie jest to warunkiem rozpoczęcia prac, ale o podłączenie i tak występuje się jeszcze przed startem budowy.

Oświetlenie ogrodowe

Ładnie oświetlony ogród to głównie kwestia dobrego pomysłu. Ale także odpowiedniego doboru lamp i starannie przygotowanej instalacji oświetleniowej.

Rodzaje kuchenek elektrycznych

Kuchenki elektryczne mają coraz więcej zwolenników nawet w domach ogrzewanych gazem. Można wybierać wśród urządzeń z krążkami żeliwnymi oraz z płytami ceramicznymi lub indukcyjnymi.

Zobacz wideo

Oświetlenie zewnętrzne: wejście po zmroku

lamp lub lampy zasilane różnym napięciem), należy wyodrębnić je z głównego obwodu, podłączyć do odpowiednich aparatów sterujących, a w obwodach z lampami niskonapięciowymi (na 12 lub 24 V) podłączyć transformatory i dodatkowe bezpieczniki montowane za transformatorem (po stronie niskonapięciowej

Ściemniacze - oświetlenie z regulacją

Ściemniacze - oświetlenie z regulacją

). - żarówka tradycyjna - dobrze współpracuje ze ściemniaczami; - żarówka halogenowa - może współpracować ze ściemniaczami, gdy jest zasilana napięciem 230 V. Zbyt niskie napięcie może spowodować jej zniszczenie; - świetlówka energooszczędna - nie wszystkie nadają się do pracy ze ściemniaczami. Po włączeniu

Najnowsze