blachy do mocowania dachu kleszczowego

red.

Dachy strome - raport

Dachy strome - raport

Ten rodzaj dachów spotyka się w Polsce najczęściej. Najwięcej jest też materiałów stosowanych do ich krycia. By jednak takiego dachu nie zerwała wichura, musi być starannie wykonany.

Jak zaplanować wydatki na budowę [KOSZTY MATERIAŁÓW I ROBOCIZNY]

Koszt budowy domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników: od jego powierzchni i kubatury, liczby kondygnacji, stopnia skomplikowania bryły, rodzaju zastosowanych materiałów, sposobu budowania (systemem gospodarczym lub przez firmę).

Dachy strome - konstrukcja, wstępne krycie, ocieplenie

Aby wysokich dachów nie zrywały wichury, trzeba odpowiednio zaprojektować, wykonać i zakotwić ich konstrukcję (więźbę). Ponieważ z dachów stromych woda spływa szybciej niż z płaskich, całkowita szczelność pokrycia nie jest konieczna; nie można jednak zapomnieć o warstwie wstępnego krycia.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Styk ściany szczytowej z dachem

Styk ściany szczytowej z dachem

narażone na działanie wiatru. Może on nie tylko zrywać słabiej zamocowane pojedyncze dachówki lub arkusze blachy, ale nawet zniszczyć konstrukcję dachową. Aby do tego nie dopuścić, fachowcy zalecają w części okapowej sztywne mocowanie każdej dachówki i arkusza pokrycia. Oprócz tego, należy osłonić

Najnowsze