bloczek gazobetonowy 20 cm

opracowanie Ewa Czarnecka

Projekty domów: energooszczędny dom z użytkowym poddaszem

Projekty domów: energooszczędny dom z użytkowym poddaszem

Tampa III/ DCP317b to ciekawy dom z dużymi oknami i lukarną w elewacji ogrodowej. Orientacyjny koszt budowy - stan surowy zamknięty - to 277 000 zł. Szacunkowy koszt ogrzewania to tylko około 520 zł na rok!

Jak budować z ceramiki?

Technologia murowana jest najczęściej stosowaną w polskim budownictwie jednorodzinnym metodą wznoszenia ścian. Polega ona na układaniu na przykład pustaków czy cegieł oraz łączeniu ich ze sobą zaprawą. Wybór ceramiki na ściany domu to jedno, druga kwestia to wybór konstrukcji, w jakiej chcemy je zbudować. Możemy zdecydować się na ściany nieocieplone albo z ociepleniem.

Projekty domów: dom z widokiem na morze

Surowe i jednocześnie niezwykle malownicze otoczenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego skłoniło autorów projektu do równie minimalistycznych rozwiązań podczas projektowania domu. Powstał dom w Mostach, którego prosta bryła idealnie wpisuje się w naturalny krajobraz okolicznych łąk i stonowanej zabudowy.

Z czego wybudować dom? - różne techniki budowy

Z czego wybudować dom? - różne techniki budowy

współczynnik przenikania U jest zazwyczaj w okolicach 0,28 i poniżej. Ściany trójwarstwowe - taka konstrukcja składa się z trzech części. Pierwsza to ściana nośna np. z pustaków ceramicznych, betonowych albo z bloczków betonu komórkowego. Taka warstwa ma zazwyczaj około 20 cm. Na niej jest izolacja - wełna

Na przekór złemu losowi

inwestycji. Staraliśmy się połączyć dwie najważniejsze dla nas rzeczy - rozsądne koszty z jak najlepszą izolacją cieplną budynku. Zdecydowaliśmy się postawić jednowarstwowe mury z bloczków gazobetonowych i ocieplić je na zewnątrz styropianem (12 cm). Równie grubą warstwą styropianu ociepliliśmy ławy

Najnowsze