brak odprowadzenia wody spod budynku

Andrzej Koronowicz

Remont dachu płaskiego. Taras na dachu

Remont dachu płaskiego. Taras na dachu

Wiele domów budowanych w latach powojennych ma płaskie dachy, które często są w nie najlepszym stanie i przeciekają. Jak je naprawić i przy okazji zmienić tak, aby wykorzystać je jako taras lub ogród?

Szklany dom z wyjątkowym widokiem

Wielkie przeszklenia i tarasy integrują dom z otoczeniem w sposób niemal doskonały, ale jednocześnie odsłaniają wnętrza... Zieleń zza szyb, zmieniająca się zgodnie z rytmem pór roku, będzie podstawowym składnikiem domowych widoków. Paradoksalnie więc skromny, prosty dom uderza odwagą i nowoczesnością.

Piwnica w nowej roli: jak rozbudować dom w dół?

Gdy dom staje się za ciasny, zaczynamy szukać powierzchni na nowe pomieszczenia. Najczęściej decydujemy się na adaptację poddasza, pomijając piwnicę. A przecież w niej także można stworzyć równie funkcjonalne i oryginalne wnętrza.

NUMER 2/2008

wówczas, gdy wszystko jest nowiutkie i "spod igły". Na każdym dachu są bowiem miejsca, które wymagają szczególnie starannego wykonania. Drenaż Wygrać z wodą gruntową Drenaż opaskowy to system rur okalających budynek. Dzięki temu, że rury są perforowane, woda gruntowa wpływa do środka i zostaje

Dach z blachy - ważne miejsca w układaniu

Dach z blachy - ważne miejsca w układaniu

splątanych włókien, zapewnia ciągłą wentylację blachy, a jednocześnie tłumi odgłosy deszczu. Pozostałe dwie warstwy chronią poszycie przed zawilgoceniem skroplinami skapującymi z blachy i zapewniają odprowadzenie pary, która przedostała się do tych warstw z wnętrz budynku. Uwaga! Mata jest konieczna, gdy

Najnowsze