brama wjazdowa do stromego wjazdu

Ewa Pietruszczak

Jak przygotować dom do zimy?

Jak przygotować dom do zimy?

Jeśli nie chcemy, by zimą spotkały nas i naszą posesję niemiłe niespodzianki, musimy ją wcześniej odpowiednio uchronić przed kłopotami. I choć do zimy zostało jeszcze kilka tygodni, zastanówmy się, z jakimi problemami może przyjść nam się zmierzyć i jak im zapobiec.

Pojedynek architektów: projekt godny polecenia [część 1]

Przez ponad dwa lata nasi eksperci "pojedynkowali się" na projekty, wybierając domy zgodnie z oczekiwaniami czytelników. Prezentowane tym razem propozycje będą ostatnimi w formule "pojedynku", dlatego postanowiliśmy nie wyznaczać tematu poszukiwań i dać naszym architektom wolność wyboru. Mieli wskazać do prezentacji projekt, który lubią, który wydaje im się warty uwagi i wybudowania, słowem - "znalezisko" roku.

Dom z kominkiem [pojedynek architektów - część 1]

Mało kto decyduje się na ogrzewanie budynku głównie ciepłem płynącym z kominka czy kozy. A jednak dla większości inwestorów urządzenia te nadal stanowią nieodzowny element "marzenia o domu".

Zobacz wideo

Jaka wiata samochodowa?

Jaka wiata samochodowa?

samochodowej Wiatę można postawić blisko domu - przylegającą do ściany budynku lub wolno stojącą. Jeśli pomysł wiaty powstał już po zagospodarowaniu całej przestrzeni wokół domu, możemy ją postawić w dowolnym miejscu np. blisko bramy wjazdowej. W związku z tym, że wiata ma zwykle ażurowe ściany, warto je

Miejsce na samochód

Miejsce na samochód

prowadnicach poruszają się rolki zamocowane w górnych narożnikach bramy. Bramy uchylne podczas otwierania zazwyczaj wysuwają się przed lico budynku, nie można więc do nich zbyt blisko podjeżdżać - samochód trzeba zatrzymywać około 1,5 m przed bramą, co wymaga odpowiednio długiego podjazdu. Brama wjazdowa Jest

Najnowsze