budowa baru jadalni

Andrzej Markowski

Rozbudowa domu z lat 90.

Rozbudowa domu z lat 90.

Początkowo był to typowy dom jednorodzinny, taki, jakich wiele powstawało na obrzeżach miast w latach dziewięćdziesiątych. Miał powierzchnię około dwustu metrów kwadratowych, mieszkalne poddasze, garaż na dwa samochody i niewielki ogród. Po latach właściciele postanowili rozbudować i odświeżyć rodzinną siedzibę.

Wnętrza: apartament w Nowym Jorku

Podłogi wspinają się na stoły, pies jeździ windą, a labirynt schodów, jak z magicznych rysunków M. C. Eschera, wydaje się prowadzić donikąd. W czteropoziomowym apartamencie na dolnym Manhattanie można się poczuć jak w filmie science fiction.

Trzyskrzydłowy dom z dziedzińcem

Dom, którego forma w intrygujący sposób nawiązuje do tradycyjnego polskiego ?obejścia?, spełnia jak najbardziej współczesne wymagania właścicieli.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Wnętrze urządzone z fantazją

Wnętrze urządzone z fantazją

coraz rzadziej, to „potencjał jest!”. Na górze w części kuchennej i jadalnej zostawiono wolną przestrzeń do tańca, a na dole, na wygodnych kanapach projektu pani domu, można dyskutować do białego rana. Pomysł, by wchodzącym gościom od razu podawać z baru drinka nie

Wyspy kuchenne - jak je zaplanować, czego wymagają?

Wyspy kuchenne - jak je zaplanować, czego wymagają?

łączonych, np. kuchnia z jadalnią i salonem. W takim wypadku wyspa będzie stanowiła wizualne rozgraniczenie części kuchennej od wypoczynkowej i wpłynie na uatrakcyjnienie całej aranżacji. Pamiętajmy jednak, że pomiędzy wyspą, a pozostałymi elementami zabudowy musi pozostawać przejście o szerokości minimum