budowa domu z prefabrykatów opinie

budowa domu

Budowa domu

Budowa domu to emocjonujące przeżycie w życiu każdego z nas. Chyba każdy marzy o postawieniu wymarzonego domu, które spełni oczekiwania i będzie docelowym miejscem na ziemi. Oprócz przyjemności, budowa domu to również cała masa obowiązków i okres podejmowania trudnych decyzji. W pierwszej kolejności należy zmierzyć się z wyborem miejsca, w którym stanie nasz dom, a następnie przejście całej ścieżki urzędniczej, od której uzależnione jest rozpoczęcie budowy.

Budowa domu - projekt gotowy czy własny? Własny projekt domu ma niezaprzeczalną zaletę w postaci zrobienia wszystkiego wedle własnego pomysłu i zapotrzebowania. Można wprowadzić dowolną ilość pomieszczeń i dowolnym rozkładzie i powierzchni, zaplanować otwory okienne i drzwiowe w wybranych przez siebie miejscach, a także zdecydować o szeregu innych rozwiązań. Przy gotowym projekcie jest to praktycznie niemożliwe. Oczywiście można gotowy projekt domu dostosować do własnych potrzeb, ale zakres możliwości jest o wiele mniejszy niż w przypadku własnego projektu. Niemniej jednak gotowy projekt jest znacznie tańczy i to zazwyczaj przeważa o wyborze takowego.

Budowa domu - parterowy czy piętrowy? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od indywidualnych potrzeb i upodobań osoby stawiającej dom. Duży wpływ ma na to również działka, ponieważ nie na każdej można postawić obszerny dom parterowy, a wtedy dom piętrowy staje się koniecznością.

Marek Żelkowski

Domy prefabrykowane z keramzytobetonu

Domy prefabrykowane z keramzytobetonu

Elementy takich domów prefabrykowanych produkuje się z mieszanki keramzytobetonowej. Ich grubość wynosi od 10 do 24 cm, a pozostałe wymiary dostosowuje się do projektu domu i specyfiki prefabrykacji.

Dom murowany czy drewniany

Domy drewniane są lekkie, buduje się je szybko i łatwo je zmodernizować. Domy murowane są ciężkie i buduje się je stosunkowo długo, a ich przebudowa jest zwykle kłopotliwa i kosztowna.

Domy kanadyjskie: ile kosztują i czy warto je budować?

Domy kanadyjskie, tak popularne właśnie w Kanadzie czy USA, a więc w krajach na dużym obszarze o podobnym klimacie co Polska, wciąż nie mogą konkurować popularnością z tradycyjną technologią murowaną w naszym kraju. Są często energooszczędne, niedrogie i szybkie w budowie. W czym zatem tkwi problem? Przyjrzyjmy się im bliżej i spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Samodzielnie czy z fachowcem? Budowa systemem gospodarczym, system zleceń lub generalny wykonawca [DOŚWIADCZENIA INWESTORÓW]

Samodzielnie czy z fachowcem? Budowa systemem gospodarczym, system zleceń lub generalny wykonawca [DOŚWIADCZENIA INWESTORÓW]

Budowa domu jest ogromną inwestycją logistyczną i finansową. Chociaż możliwych wariantów jej przebiegu jest wiele, to jednak najczęściej wybierany jest jeden z trzech sposobów realizacji prac - system gospodarczy, metoda zleceń lub powierzenie całości generalnemu wykonawcy. Nie mają one ściśle

Wybieramy projekt domu

Projekty gotowe, zwane powtarzalnymi lub częściej - typowymi, nie mają w Polsce dobrej opinii. Wielu architektów kojarzy je wciąż z gospodarką socjalistyczną, w której były podstawą planowania budownictwa, a zwłaszcza produkcji prefabrykatów i papy na płaskie dachy. Na szczególnie złą sławę