budowa szyby p1

sprawdź też:

szyby

red.

Okna i osłony okienne: cieplej i bezpieczniej

Okna i osłony okienne: cieplej i bezpieczniej

Nowoczesne okna są ciepłe, koszty ogrzewania można też obniżyć montując zewnętrzne rolety i markizy. Jeśli wprzęgniemy je w system inteligentnego budynku, bilans energetyczny będzie korzystniejszy, a nasz dom - bezpieczny.

Okna antywłamaniowe - odporne na włamanie

Choć okna powszechnie uważane są za elementem domu najłatwiejszy do sforsowania przez włamywacza, powinny jednak w możliwie jak największym stopniu utrudniać dostęp do wnętrza. Dlatego warto pomyśleć nad wyposażeniem ich w różnego rodzaju zabezpieczenia.

Okna antywłamaniowe - czyli jakie

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Dlatego chętnie wyposażamy nasze domy w zabezpieczenia, które pomogą chronić go przed intruzami. Okna odporne na włamanie to takie, które są wyposażone w specjalne okucia, rygle, grzybki czy zaczepy antywyważeniowe.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zabezpieczamy okna przed włamaniem

odporniejsza na wybicie lub przebicie. Szyby warstwowe produkuje się w różnych klasach wytrzymałości o symbolach: O1 i O2 oraz od P1 do P9. Oznaczone kolejnymi cyframi są mocniejsze, ale i droższe. W domach najczęściej stosuje się szyby: P1, P2 - szyby bezpieczne budowlane, które są bardziej odporne na