budowla monolityczna

Tekst: Liliana Jampolska

Dom z brył: mieszanka minimalizmu i modernizmu

Dom z brył: mieszanka minimalizmu i modernizmu

Architektura domu nosząca znamiona współczesnego minimalizmu w pewnym stopniu nawiązuje do modernistycznych willi z początku poprzedniego wieku. I między innymi dlatego budynek dobrze wpisuje się w charakter przedwojennego Konstancina.

Budowanie na słabym gruncie

Działka kupiona dla jej niepowtarzalnej urody może okazać się fatalna do celów budowlanych. Mamy wtedy dwie możliwości: wydać trochę więcej pieniędzy na nietypowe fundamentowanie domu albo kupić inną działkę.

Skarpa w ogrodzie

Malownicze murki oporowe pokryte kwitnącymi roślinami to ozdoba każdego ogrodu. Przydają się do umacniania skarp nie tylko wtedy, gdy dom jest na zboczu.

Zobacz wideo

Beton komórkowy: jak kupić, jak murować?

Beton komórkowy: jak kupić, jak murować?

punktu widzenia fizyki budowli nie ma znaczenia, czy ściana z betonu komórkowego będzie ocieplona styropianem, czy wełną mineralną. Efekt końcowy jest ten sam, ponieważ uzyskujemy "ciepłe" ściany. Te dwa materiały istotnie się różnią, między innymi pod względem trwałości, odporności na ogień

Balkon, który nie jest mostkiem

Balkon, który nie jest mostkiem

ciepło (budowle nie były ocieplane). Obecnie, w domu otoczonym ogrodem balkony są ozdobnymi elementami urozmaicającymi elewację, a na niewielkich działkach stanowić mogą namiastkę tarasu. Ich konstrukcji - zwłaszcza tych najpopularniejszych, żelbetowych - nie można pozostawić tak jak dawniej bez

Najnowsze