budowla monolityczna co to jest

Opracowanie Monika Karda

Beton komórkowy: jak kupić, jak murować?

Beton komórkowy: jak kupić, jak murować?

Jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do budowy domu. Powodem tego jest nie tylko jego cena, ale głównie właściwości. Ma bowiem sporo zalet.

Dom z brył: mieszanka minimalizmu i modernizmu

Architektura domu nosząca znamiona współczesnego minimalizmu w pewnym stopniu nawiązuje do modernistycznych willi z początku poprzedniego wieku. I między innymi dlatego budynek dobrze wpisuje się w charakter przedwojennego Konstancina.

Budowanie na słabym gruncie

Działka kupiona dla jej niepowtarzalnej urody może okazać się fatalna do celów budowlanych. Mamy wtedy dwie możliwości: wydać trochę więcej pieniędzy na nietypowe fundamentowanie domu albo kupić inną działkę.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Skarpa w ogrodzie

polnymi. Jeśli jednak przekracza 30o, konieczne jest wykonanie trwałej konstrukcji, która będzie przeciwdziałać niepożądanym ruchom gruntu. W ogrodach przydomowych stosuje się zazwyczaj budowle ziemne o łagodnych stokach, do których jako zabezpieczenie wystarczy najczęściej suchy murek kwiatowy lub

Balkon, który nie jest mostkiem

Balkon, który nie jest mostkiem

rysunki detali (nawet jeśli trzeba za nie dodatkowo zapłacić) oraz doświadczona ekipa budowlana. Zbrojony beton. Najpopularniejszą konstrukcją z niego wykonaną jest żelbetowa płyta wspornikowa (rys. 1) czyli płyta monolityczna lub prefabrykowana, zamocowana wzdłuż jednej krawędzi. Zwykle stanowi ona

Najnowsze