ceny prac ziemnych hydraulicznych

tekst Paweł Lachman

Ciepło w domu dzięki pompie

Ciepło w domu dzięki pompie

O pompach ciepła mówi się i pisze ostatnio coraz więcej. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ urządzenia te - właściwie dobrane i zainstalowane, wykorzystując odnawialne źródła ciepła, przyczyniają się do obniżenia rachunków za ogrzewanie domu i przygotowanie ciepłej wody.

Domy z drewna: cztery realizacje, cztery technologie

Pierwsze skojarzenie z domem - solidna, murowana konstrukcja. I rzeczywiście, większość domów jednorodzinnych wznoszonych jest właśnie w takiej technologii. Ale nie wszystkie. Są śmiałkowie, którzy stawiają swoje siedziby z innych materiałów. Kilkoro z nich zapytaliśmy, dlaczego podjęli taką decyzję, jak wyglądała budowa i jak im się mieszka w domach ?niemurowanych?.

Ile kosztuje ogrzewanie domu i wody, czyli co zamiast gazu: różne rozwiązania

Jeśli mamy dostęp do gazu z sieci - to bardzo dobrze, bo dom i wodę najlepiej ogrzewać nowoczesnym gazowym kotłem kondensacyjnym. Zdarzają się jednak sytuacje, że chcemy lub musimy zapewnić sobie alternatywne źródło ciepła. Jakie rozwiązanie będzie najbardziej opłacalne?

Lepiej płacić za swoje

, tylko zbudować własny dom. Oboje nie czuliśmy się dobrze w wielkiej aglomeracji i chcieliśmy jak najszybciej osiąść gdzieś na wsi (chociaż z oczywistych względów nie wykluczaliśmy pracy w stolicy). Działki zaczęliśmy szukać pod koniec moich studiów, krótko przed ślubem. Obliczyliśmy z Jarkiem, który

Najnowsze