chata z pali drewnianych

Tekst: Liliana Jampolska, red. Agnieszka Cal-Hubska

Dom ze słomy, gliny i kamieni

Dom ze słomy, gliny i kamieni

Wieś Przełomka nad jeziorem Hańcza. Wśród pofałdowanego krajobrazu stoi dom różniący się od pozostałych budynków w okolicy. Nie zbudowano go ani z drewna, ani z cegieł. Powstał z gliny, słomy i okolicznych kamieni.

Domy z drewna: cztery realizacje, cztery technologie

Pierwsze skojarzenie z domem - solidna, murowana konstrukcja. I rzeczywiście, większość domów jednorodzinnych wznoszonych jest właśnie w takiej technologii. Ale nie wszystkie. Są śmiałkowie, którzy stawiają swoje siedziby z innych materiałów. Kilkoro z nich zapytaliśmy, dlaczego podjęli taką decyzję, jak wyglądała budowa i jak im się mieszka w domach ?niemurowanych?.

Stara chata w roli domku letniskowego. Jak ją urządzić i wyposażyć ?

Stara drewniana chata po pewnych przeróbkach może służyć jako komfortowy domek letniskowy. Oto przykład jak można nowocześnie i komfortowo wyposażyć chatę nie niszcząc jej pierwotnego uroku.

Numer 11/2003

Numer 11/2003

praktycznych rad Dobre okno w dachu Doskonały sposób doświetlenia poddasza. Jeśli unikniemy błędów w montażu... Nowy dom ze starej gajówki Zamiast drewnianej chaty przewiezionej gdzieś z Polski - przenosiny i rozbudowa chałupy z sąsiedztwa Tyle światła, ile trzeba Umiejętnie dobrane nie tylko oświetla, ale i

Pod wpływem mojego brata

domku letniskowego z bali lub przeniesienie jakiejś starej chaty. Plany te z czasem utknęły jednak w miejscu. Tymczasem mój brat, będący wówczas studentem trzeciego roku wydziału architektury, zaproponował, że zaprojektuje dla nas, w konsultacji ze swoją profesor z uczelni, nowoczesny całoroczny dom. I

Najnowsze