czapa kominowa z blachy

Czapa kominowa z blachy

Czapa kominowa z blachy

Czapa kominowa z blachy mocowana jest na przewodzie kominowym służącym do odprowadzania spalin z domowego kolta grzewczego lub kominka. Po co montuje się czapę na kominie? Jej zadanie jest bardzo ważne - daszek nad kominem nie dopuszcza do przedostawania się wód opadowych do kanału kominowego.

Czapa kominowa z blachy to alternatywa dla klasycznego rozwiązania, jakim jest czapa betonowa. Wielu specjalistów twierdzi, że zwieńczenie metalowe jest znacznie bezpieczniejsze w eksploatacji niż przestrzale techniki korzystające z żelbetonu. Przynajmniej w teorii - ale co mówi ta hipoteza?

Czapa kominowa z blachy nie poddaje się działaniu szkodliwych warunków atmosferycznych - beton niestety nie jest w pełni na nie odporny. Woda wnikająca w szczeliny może zamarzać i powoli, ale skutecznie rozsadzać czapę betonową. Po kilku latach może okazać się, że komin i przewody wentylacyjne straciły ochronę bo betonowe zwieńczenie komina po prostu rozpadło się w proszek. Czapa z wytrzymałej blachy w pokryciu antykorozyjnym jest odporna na taki wypadki i pochwalić może się znacznie wyższą trwałością oraz estetyką wykonania. Ewentualna wymiana takiego elementu też jest znacznie prostsza niż kucie komina.

Ewa Pietruszczak

Dach stromy: obróbki i akcesoria

Dach stromy: obróbki i akcesoria

Obróbki blacharskie uszczelniają dach tam, gdzie nie da się ułożyć pokrycia, a akcesoria zapewniają prawidłowe funkcjonowanie dachu. Przy każdym z tych elementów obowiązują inne zasady wykonania.

Kominy prefabrykowane

Zamiast budować komin cegła po cegle, można kupić gotowy, składany z prefabrykowanych elementów - będzie lepiej, szybciej i wygodniej.

Dwa kominki - jeden w salonie, drugi na tarasie

Jeśli chcesz mieć jeden kominek na tarasie, a drugi w salonie, najlepiej zaplanuj je tak, żeby miały wspólny komin.

Miejsce w ogrodzie na grill

Miejsce w ogrodzie na grill

rodzaje wyposażone są w pokrywę, która sprawia, że potrawy szybciej stają się gotowe, choć, niestety, są mniej zdrowe (szkodliwe związki nie mogą się bowiem wydostać wraz z dymem, lecz osiadają na przygotowanych potrawach). Takie grille wykonane są z blachy stalowej (lekkie, tanie) lub żeliwa (ciężkie

Komin - sposoby na dobre wykończenie

zapotrzebowania na ciepło, co sprawia, że komin jest stale podgrzewany, nie musi więc znosić uderzeniowych zmian temperatury. Ile ponad dachem Każdy przewód kominowy, niezależnie od tego, jakie jest jego przeznaczenie i z jakiego materiału został wykonany, musi wytwarzać odpowiednio silny ciąg. Ciąg ten jest

Najnowsze