czarne plamy na kominie

Tekst: Agnieszka Rezler, zdjęcia: Hanna Długosz

Kawalerskie poddasze na dwóch poziomach

Kawalerskie poddasze na dwóch poziomach

Podobno w każdym mężczyźnie drzemie mały chłopiec. Tomasz, właściciel tego przestrzennego poddasza, wymarzył sobie kąpiele pod chmurką i drzemki w hamaku. Wszystkie te plany udało mu się zrealizować na piątym piętrze starej poznańskiej kamienicy.

Wentylacja grawitacyjna

Zmęczenie, trudności z koncentracją, ból głowy... to może być skutek nieprawidłowo działającej wentylacji grawitacyjnej. Inną konsekwencją jest wilgoć w pomieszczeniach czy zbyt duże stężenie dwutlenku węgla w powietrzu. Dlatego zawczasu trzeba pomyśleć o usprawnieniu jej działania.

Nowoczesny dom: prosty, choć niestandardowy

Ten nowoczesny dom ma formę najprostszą z możliwych - to prostopadłościan o wysokości półtorej kondygnacji, nakryty dwuspadowym dachem. Co więc sprawia, że jest tak interesujący? Przede wszystkim materiały użyte na elewacjach i ich kolorystyka, ale też konsekwencja w rozwiązaniu bryły budynku, jego otoczenia i wnętrza.

Oferta: strach

lat. Programowo czerpie z tego, co aktualne i namacalne - na przykład brudu i bylejakości miasta. Dlatego fasada Dirty House, domu, który zbudował dla pary znajomych artystów w dzielnicy Shoreditch we wschodnim Londynie, jest właśnie 'dirty' - pokryta czarną, szorstką farbą antygraffiti. Czekoladowa

Najnowsze