czarny grzyb na deskach

Alicja Gawryś

Naturalne nawozy. Kompost i obornik

Naturalne nawozy. Kompost i obornik

Zanim zaczęliśmy używać nawozów sztucznych, rośliny zasilano obornikiem lub kompostem. Takie odżywki dostarczają roślinom o wiele więcej niż tylko minerały.

Sztuka zdobienia fornirem. Wszystko o fornirze

Wygląda jak abstrakcyjny obraz stworzony przez wybitną artystkę - naturę. Fornirem chętnie zdobimy sprzęty, drzwi, ściany. Warto jednak wiedzieć, jakie są jego mocne i słabe strony.

Remont elewacji - stary dom jak nowy

Smutno wyglądający dom można czasem odnowić niedużym kosztem. Ale bywa, że niewinne odświeżanie elewacji kończy się generalnym remontem.

Czyszczenie i mycie elewacji: sposoby na różne zabrudzenia

Czyszczenie i mycie elewacji: sposoby na różne zabrudzenia

sprzętem wymaga wiedzy, przede wszystkim dostosowania ciśnienia i odległości dyszy od elewacji, tak aby jej nie uszkodzić. Zielony nalot na elewacji: jak się go pozbyć? Zielony, a czasem też czarny nalot na ścianach zewnętrznych tworzą glony, porosty i mchy, czyli organizmy, które wyspecjalizowały się w

Trawnik wiosną

Trawnik wiosną

ziemia jest wilgotna. Po takim zabiegu korzenie lepiej oddychają, trawnik łatwiej chłonie wodę i szybciej reaguje na nawożenie. Aerację można wykonać ręcznie, za pomocą wideł, którymi nakłuwamy trawnik na głębokość 8-10 cm lub, "nożnie", przy użyciu specjalnych desek z przytwierdzonymi

Najnowsze