dobijak do paneli

Małgorzata Krośnicka

Wymiana posadzki z paneli podłogowych

Wymiana posadzki z paneli podłogowych

Jeśli panele są zniszczone na dużej powierzchni, nie ma innego wyjścia, jak wymiana okładziny. Przy okazji możemy poprawić izolacyjność akustyczną podłogi, jeżeli pierwotna posadzka nie była wyciszona. Panele są niestety jednym z najlepiej przenoszących dźwięki pokryć.

Panele podłogowe: szybko i dobrze

Panele reklamowane są jako podłoga, którą bez problemu można ułożyć w jeden dzień - nawet, jeśli nigdy wcześniej tego się nie robiło. Jakie minimum wiedzy o panelach trzeba mieć, żeby udało się je kupić i położyć nie tylko szybko, ale i bez błędów?

Jak układać parkiet?

Drewniane parkiety są piękne i trwałe. Pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Mogą być albo skromne i nie rzucające się w oczy albo stanowić główną ozdobę pomieszczenia. Wszystko zależy od sposobu ich ułożenia, doboru wielkości deszczułek i gatunków drewna.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Układamy podłogę z paneli drewnianych trzywarstwowych

Zestaw narzędzi: - młotek ok. 500 g - drewniane kliny - drewniana lub aluminiowa łata, ewentualnie poziomica - piła ręczna lub elektryczna o drobnych zębach - przymiar drewniany lub zwijany - klocek drewniany i stalowy dobijak Przygotowania do montażu: - Paczki z deskami składamy w pomieszczeniu