dobudowa tarasu do starego budynku

Tekst: architekt Ewa Knaflewska

Sposoby na przebudowę starego domu

Sposoby na przebudowę starego domu

Rozebrać stary dom czy go przebudowywać? Oto dylemat, przed którym staje każdy właściciel działki ze stojącym na niej budynkiem. Na pewno trzeba bardzo uważać! Bo stare zabudowania mogą być przedmiotem wielu kłopotów i to zarówno wtedy, gdy zapadnie decyzja o remoncie, jak i wówczas, gdy zdecydujemy się na wyburzenie.

Polski dom roku 2014. Znamy już zwycięzcę naszego plebiscytu!

Przez cały rok 2014 prezentowaliśmy w miesięczniku Ładny Dom polskie domy: nowoczesne i o bardziej klasycznej formie, nieduże i o imponującej powierzchni użytkowej. Opisywaliśmy historie towarzyszące ich powstaniu, modernizacjom i remontom. Zapraszamy do obejrzenia dwunastu najciekawszych budynków i sprawdzenia, który z nich ostatecznie zwyciężył w głosowaniu!

Dom do zburzenia czy przerobienia

Gdy decydujemy się na kupno starego domu, zwykle myślimy o jego przebudowie oraz dopasowaniu do naszych potrzeb i wyobrażeń. Tymczasem często lepiej jest go wyburzyć i zbudować nowy - dokładnie taki, jaki jest nam potrzebny.

Stary dom - zburzyć czy przebudować?

Stary dom - zburzyć czy przebudować?

się zdarza - przez nieszczelny dach (stare pokrycie, brak warstwy izolującej) lub przez taras nad parterem. Przejdźmy się po tarasach: były one wyjątkowo trudnym do prawidłowego zaizolowania elementem budynku. Dostępne obecnie materiały pozwalają na uzyskanie całkowitej szczelności, ale kupując stary

Ogród zimowy (nie tylko na zimę)

Ogród zimowy (nie tylko na zimę)

musi tak być. Przeszklone pawilony dostawione do budynku mogą poprawiać bilans energetyczny domu. Zaprojektowany od południa ogród zimowy może zimą wychwytywać promienie słoneczne i oddawać ich ciepło do sąsiednich pomieszczeń, a latem chronić je przed przegrzaniem, blokując przenikanie upału w głąb

Najnowsze