docieplenie granulatem

Andrzej Koronowicz

Remont dachu płaskiego. Taras na dachu

Remont dachu płaskiego. Taras na dachu

Wiele domów budowanych w latach powojennych ma płaskie dachy, które często są w nie najlepszym stanie i przeciekają. Jak je naprawić i przy okazji zmienić tak, aby wykorzystać je jako taras lub ogród?

Ocieplenie poddasza: z wełną w roli głównej

Wiedza o ociepleniu poddaszy jest powszechna, jednak wciąż podczas wykonywania tych prac zdarzają się błędy. Najczęściej są to: zły układ warstw izolacyjnych, brak ciągłości ocieplenia i niewłaściwe zabezpieczenie go przed zawilgoceniem.

Murowane ściany domu: materiały, konstrukcje, ceny

Technologia murowana jest najczęściej stosowaną w polskim budownictwie jednorodzinnym metodą wznoszenia ścian. Polega ona na układaniu pustaków, cegieł, bloków czy bloczków oraz łączeniu ich ze sobą zaprawą. Wybór materiału na ściany domu to jedno, druga kwestia to wybór konstrukcji, w jakiej chcemy je zbudować. Możemy zdecydować się na ściany nieocieplone albo z ociepleniem.

Zobacz wideo

Kocioł kondensacyjny - współpraca z instalacją podłogową i grzejnikową

Kocioł kondensacyjny - współpraca z instalacją podłogową i grzejnikową

potrzebne, gdy oprócz zmiany kotła przeprowadzi się termomodernizację budynku, czyli dociepli ściany, dach lub wymieni okna na nowe. Zmniejszenie zapotrzebowania budynku na ciepło spowoduje, że istniejąca instalacja - nawet dobrana zgodnie z projektem - stanie się przewymiarowana, a więc powierzchnia

Kupujemy wełnę mineralną

Kupujemy wełnę mineralną

też liczbę metrów kwadratowych w opakowaniu (lub kilogramów, jeśli kupujemy granulat - na worku producent podaje, ile metrów sześciennych ocieplenia można z niego uzyskać). Wełnę kupuje się "od ręki" - w marketach, specjalistycznych składach, ale też w sklepach internetowych. Przy jej

Najnowsze