domek drewniany letniskowy instalacja elektryczna

dom

Dom

Dom jednorodzinny: Budynek mieszkalny wolno stojący albo w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej. Stanowi konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku.

Dom murowany: Najbardziej popularna w Polsce technologia wykonywania domów - z cegieł, pustaków lub bloczków, z materiałów takich jak beton komórkowy, keramzytobeton, ceramika zwykła, ceramika poryzowana oraz silikaty.

Dom drewniany: Dom budowany w konstrukcji szkieletowej lub z bali. Pierwszy polega na wznoszeniu domów opartych na konstrukcji ścian, stropów i dachu z drewnianych, małogabarytowych drewnianych elementów. Drugi określa domy budowane z pełnych elementów drewnianych o przekroju 50-100 mm i wymagających dodatkowego ocieplenia oraz o grubości 200, 250, 300 mm i więcej, takich które nie wymagają ocieplenia ścian zewnętrznych.

Dom energooszczędny: Dom, do budowy którego użyto rozwiązań architektonicznych, technicznych oraz materiałów budowlanych o odpowiednich parametrach izolacyjnych pozwalających ograniczyć straty energii.

Dom pasywny: Dom, który może obyć się bez ogrzewania. Dużą część zapotrzebowania na ciepło pokrywają w nim pasywne źródła tej energii, czyli... ludzie, urządzenia gospodarstwa domowego, a także ciepło odzyskiwane z powietrza czy energia słoneczna.

Nieruchomości: Są nimi powierzchnie gruntów, budynki trwale związane z gruntem lub części takich budynków, jeżeli na mocy przepisów szczególnych stanowią odrębny od gruntu przedmiot własności

red.

Najciekawsze biura w ogrodzie. Chcielibyście tak pracować?

Najciekawsze biura w ogrodzie. Chcielibyście tak pracować?

Coraz więcej osób pracuje w domu. Czasem trudno jednak skupić się na papierach, dokumentach i bieżących zadaniach. Przedstawiamy kilka biur, które można postawić chociażby we własnym ogródku. Już nikt nie powie, że nie wychodzicie do pracy!

Dom letniskowy - przeniesienie domu z bali

Jest wiele sposobów na dom letniskowy. My proponujemy jak tanio zostać właścicielem drewnianego domu z bali. Zobacz ile taki dom kosztuje i ile trzeba zapłacić za jego przeniesienie. Jakich formalności trzeba dopełnić przy stawianiu domu na nowej działce.

Domy prefabrykowane: dom gotowy od zaraz

Domy prefabrykowane to dobre rozwiązanie dla tych inwestorów, którzy nie mają czasu na prowadzenie budowy i sprawdzanie postępu prac.

Zobacz wideo

Nowe prawo budowlane: dobre zmiany dla inwestorów

Nowe prawo budowlane: dobre zmiany dla inwestorów

oranżerii (ogrodu zimowego) o powierzchni zabudowy do 35 m2; - wolno stojącego parterowego domku letniskowego przeznaczonego do okresowego wypoczynku o powierzchni zabudowy do 35 m2; - zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe o pojemności do 10 m3; - instalacji zbiornikowej na gaz płynny z

Domek letniskowy na działce, czyli altanka na kółkach

Domek letniskowy na działce, czyli altanka na kółkach

. artisan-shepherdshuts.co.uk Koła są odlewane z żelaza według starych, oryginalnych wzorów. Okna i podłogi wykonane z drewna dębowego. Altanki mogą być pomalowane na różne kolory, wszystko zależy od potrzeb nabywcy. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia baraku w instalację elektryczną i wodno

Stara chata w roli domku letniskowego. Jak ją urządzić i wyposażyć ?

Stara chata w roli domku letniskowego. Jak ją urządzić i wyposażyć ?

Wiejskie klimaty Decydując się na kupno starej, wiejskiej chałupy jako naszego domu letniskowego, otrzymujemy coś, czego nie da się uzyskać budując dom z nowoczesnych materiałów - niepowtarzalny klimat i przeszłość obecną w wiekowych, drewnianych ścianach. Warto je zatrzymać, wyposażając wnętrze

Najnowsze