domek w stylu kanadyjskim

dom

Dom

Dom jednorodzinny: Budynek mieszkalny wolno stojący albo w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej. Stanowi konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku.

Dom murowany: Najbardziej popularna w Polsce technologia wykonywania domów - z cegieł, pustaków lub bloczków, z materiałów takich jak beton komórkowy, keramzytobeton, ceramika zwykła, ceramika poryzowana oraz silikaty.

Dom drewniany: Dom budowany w konstrukcji szkieletowej lub z bali. Pierwszy polega na wznoszeniu domów opartych na konstrukcji ścian, stropów i dachu z drewnianych, małogabarytowych drewnianych elementów. Drugi określa domy budowane z pełnych elementów drewnianych o przekroju 50-100 mm i wymagających dodatkowego ocieplenia oraz o grubości 200, 250, 300 mm i więcej, takich które nie wymagają ocieplenia ścian zewnętrznych.

Dom energooszczędny: Dom, do budowy którego użyto rozwiązań architektonicznych, technicznych oraz materiałów budowlanych o odpowiednich parametrach izolacyjnych pozwalających ograniczyć straty energii.

Dom pasywny: Dom, który może obyć się bez ogrzewania. Dużą część zapotrzebowania na ciepło pokrywają w nim pasywne źródła tej energii, czyli... ludzie, urządzenia gospodarstwa domowego, a także ciepło odzyskiwane z powietrza czy energia słoneczna.

Nieruchomości: Są nimi powierzchnie gruntów, budynki trwale związane z gruntem lub części takich budynków, jeżeli na mocy przepisów szczególnych stanowią odrębny od gruntu przedmiot własności

red.

Domki, które składa się, jak meble z IKEI

Domki, które składa się, jak meble z IKEI

Ten domek łączy świetny design i przystępną cenę. Prefabrykowane domki do samodzielnego złożenia to pomysł zainspirowany filozofią firmy IKEA, która dostarcza dobrze zaprojektowane produkty za niewielkie pieniądze.

Oryginalne krakowskie mieszkanie z antresolą

Krakowskie mieszkanie powstało z myślą o gościach odwiedzających miasto, którzy podążają za trendami w aranżacji wnętrz i docenią kosmopolityczny charakter Krakowa. Zrealizowano tu wiele oryginalnych pomysłów.

12 najpiękniejszych arboretów na majówkę

Spośród ponad 40 polskich arboretów wybraliśmy dla was złotą dwunastkę. Miłośnicy przyrody i wypoczynku na łonie natury po prostu nie mogą ich nie zobaczyć!

Facebook, Google, Cisco, Red Bull - która firma ma najciekawszą siedzibę? [TOP 10]

Facebook, Google, Cisco, Red Bull - która firma ma najciekawszą siedzibę? [TOP 10]

powstało kilkanaście domków w różnych stylach i rozmiarach. Jednen pokryto sztuczną trawą, inny lustrzanymi taflami a jeszcze inny pomalowano w kropki. W każdym domku stoją biurka pracowników.  Sercem biura jest przestrzeń przed pomarańczowym zegarem, którego konstrukcja przypominać ma ratusz. fot

Dom na nietypowej działce

Dom na nietypowej działce

słońca. Niżej: elegancko wyposażony gabinet w nowoczesnym stylu  sprzyja skupieniu przy pracy. Widać, że zadbano tu o każdy szczegół. Jeszcze niżej: oryginalne wnętrze biblioteki powstało tam, gdzie w wielu domach jest po prostu przestrzeń komunikacji.  Ale książki to nie jedyna atrakcja

Ogród nowy jak stary

wyciągnięcie ręki Architekt krajobrazu Krzysztof Kosik często proponuje swoim klientom urządzenie w ogrodzie woliery dla ozdobnych ptaków bądź wybiegu-klatki dla wiewiórek kanadyjskich. Bogumiły i Krzysztofa wcale nie musiał do tego pomysłu namawiać. Dla papug zbudowano dużą ażurową klatkę o średnicy dwóch

Najnowsze