drewnochron

Andrzej Sawicki

Czy cegły można konserwować impregnatem do drewna?

Czy cegły można konserwować impregnatem do drewna?

Mam dom z czerwonej cegły, z okresu międzywojnia. Ponieważ planuję konserwację elewacji, rok temu spróbowałem zabezpieczyć jej niewielki fragment preparatem do impregnacji drewna Drewnochron, w kolorze ciemnobrązowym. Efekt okazał się nadspodziewanie trwały (zauważyłem, że wstrzymana została erozja cegły i zaprawy wapienno-piaskowej), a także bardzo korzystny wizualnie. Czy mogę zatem przystąpić do zabezpieczania całej elewacji tym środkiem? Marian F.

Jak odnowić drewniany stolik ogrodowy?

Gdy słońce mocniej przygrzewa, przyroda zaprasza nas do ogrodu. Wyciągamy więc ze schowków meble i... w promieniach słońca dostrzegamy na nich ślady zimy.

Farby do ogrodu

Po zimie metalowe, drewniane i betonowe elementy w naszym ogrodzie nieco zszarzały i wyblakły. W przywróceniu im wcześniejszego blasku pomogą na specjalistyczne farby, lakiery i impregnaty. Powinny być najwyższej jakości. Oto nasze rekomendacje.

Zobacz wideo

Kolor w ogrodzie

Kolor w ogrodzie

. Lakieryzacja do drewna podkreśla jego naturalny rysunek, jest przy tym bardzo wydajna (litr starcza na 20 m˛), ok. 70 zł/2,5 l, Altax 6. Żelowa lakieryzacja do dekoracyjnego malowania drewna, ok. 40 zł/0,8 l, Drewnochron 1. Podklad chlorokauczukowy do antykorozyjnego zabezpieczenia stali, żeliwa i

Ogrodzenia z efektami specjalnymi

Ogrodzenia z efektami specjalnymi

kierunkiem słojów, według wskazań producenta. Fot. V33 F ot. Drewnochron Fot. Lakma

Klasyczne, nowoczesne, drewniane - modne i wygodne meble ogrodowe

Klasyczne, nowoczesne, drewniane - modne i wygodne meble ogrodowe

(decoupage). OKIEM FACHOWCA Agata Lepkowska, Drewnochron: Każde drewno, zwłaszcza surowe, wymaga zabezpieczenia. Dobrym rozwiązaniem jest olejowanie, gdyż zabezpiecza drewno, a jednocześnie podkreśla jego urodę. Obecnie na rynku dostępne są preparaty na bazie olejów przeznaczone do wszystkich gatunków

Najnowsze