drzwi przesuwne do toalety systemowe

drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne, w przeciwieństwie do zwykłych, nie potrzebują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu. Doskonale sprawdzają się w wąskich przejściach, korytarzach i przedpokojach, są podstawowym elementem zabudowy wnęk czy garderób. Skrzydło drzwi przesuwnych po otwarciu może chować się w ścianie (w specjalnej, gotowej kasecie lub wybudowanym, obłożonym płytami gipsowymi otworze), albo też pozostać widoczne - odłożone, na ścianie. Systemy drzwi przesuwnych umożliwiają zbudowanie drzwi składających się z dowolnej liczby skrzydeł, które mogą zsuwać się naprzemiennie lub sąsiadująco.

Większość drzwi przesuwnych ma skrzydła zawieszone na jednej szynie nośnej, która jest mocowana na ścianie lub w niej ukryta. Rzadko montuje się drzwi przesuwane po szynie w podłodze. Producenci oferują gotowe zestawy elementów, umożliwiające zainstalowanie drzwi o różnym ciężarze i szerokości. W skład takich zestawów wchodzą: szyny (dwu- lub kilkutorowe), wózki umożliwiające przesuwanie skrzydła po szynie oraz skrzydła drzwi.

babeczkaa

Pomysły projektantów na małe mieszkanie

Pomysły projektantów na małe mieszkanie

Przedstawiamy pomysły projektantów na zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni mieszkalnej

Projekty domów: ekologiczny i ekonomiczny dom dla rodziny

Domy pasywne, o zwartej, ekonomicznej bryle, są coraz bardziej popularne. Umożliwiają oszczędne gospodarowanie energią, a przy tym mają nowoczesny i elegancki wygląd.

Szkło nie tylko na okna

Szkło daje wrażenie lekkości i nowoczesności. Dlatego często wykorzystuje się je do wykonania drzwi wewnętrznych, okładzin ściennych i balustrad, a nawet podłóg, ścian działowych i stopni schodów.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Garderoby przy wejściu i przy sypialniach

Garderoby przy wejściu i przy sypialniach

ścianach szaf o głębokości co najmniej 60 cm (ubrania będą się mniej gniotły, jeśli uda się wygospodarować przestrzeń o głębokości 70 cm). (Zobacz rysunek) Jeśli szafy mają być zaopatrzone w przesuwne drzwi, trzeba uwzględnić jeszcze dodatkowe 10 cm na szyny, po których będą się przesuwać drzwi. Zalety

Sypialnia w domu jednorodzinnym

Sypialnia w domu jednorodzinnym

rodzaju mebla potrzebne będzie przed nim odpowiednie miejsce do otwarcia drzwiczek czy wysunięcia szuflady (najmniej wymagająca jest pod tym względem szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi; stąd jej ogromna popularność). Powierzchnia "magazynowa" w pokoju nie powinna być zatem mniejsza niż 2 m2 na