drzwi przesuwne do toalety systemowe

drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne, w przeciwieństwie do zwykłych, nie potrzebują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu. Doskonale sprawdzają się w wąskich przejściach, korytarzach i przedpokojach, są podstawowym elementem zabudowy wnęk czy garderób. Skrzydło drzwi przesuwnych po otwarciu może chować się w ścianie (w specjalnej, gotowej kasecie lub wybudowanym, obłożonym płytami gipsowymi otworze), albo też pozostać widoczne - odłożone, na ścianie. Systemy drzwi przesuwnych umożliwiają zbudowanie drzwi składających się z dowolnej liczby skrzydeł, które mogą zsuwać się naprzemiennie lub sąsiadująco.

Większość drzwi przesuwnych ma skrzydła zawieszone na jednej szynie nośnej, która jest mocowana na ścianie lub w niej ukryta. Rzadko montuje się drzwi przesuwane po szynie w podłodze. Producenci oferują gotowe zestawy elementów, umożliwiające zainstalowanie drzwi o różnym ciężarze i szerokości. W skład takich zestawów wchodzą: szyny (dwu- lub kilkutorowe), wózki umożliwiające przesuwanie skrzydła po szynie oraz skrzydła drzwi.

architekt Iwona Mere

Projekty domów: ekologiczny i ekonomiczny dom dla rodziny

Projekty domów: ekologiczny i ekonomiczny dom dla rodziny

Domy pasywne, o zwartej, ekonomicznej bryle, są coraz bardziej popularne. Umożliwiają oszczędne gospodarowanie energią, a przy tym mają nowoczesny i elegancki wygląd.

Pomysły projektantów na małe mieszkanie

Przedstawiamy pomysły projektantów na zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni mieszkalnej

Garderoby przy wejściu i przy sypialniach

W dużym domu garderoby są czymś oczywistym. W mniejszym, gdy mamy do dyspozycji ograniczoną powierzchnię, trudniej jest podjąć jednoznaczną decyzję o zaplanowaniu garderoby w osobnym pomieszczeniu.

Sypialnia w domu jednorodzinnym

Sypialnia w domu jednorodzinnym

rodzaju mebla potrzebne będzie przed nim odpowiednie miejsce do otwarcia drzwiczek czy wysunięcia szuflady (najmniej wymagająca jest pod tym względem szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi; stąd jej ogromna popularność). Powierzchnia "magazynowa" w pokoju nie powinna być zatem mniejsza niż 2 m2 na

ZOBACZ TEŻ WIDEO