drzwi przesuwne samochodowe

drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne, w przeciwieństwie do zwykłych, nie potrzebują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu. Doskonale sprawdzają się w wąskich przejściach, korytarzach i przedpokojach, są podstawowym elementem zabudowy wnęk czy garderób. Skrzydło drzwi przesuwnych po otwarciu może chować się w ścianie (w specjalnej, gotowej kasecie lub wybudowanym, obłożonym płytami gipsowymi otworze), albo też pozostać widoczne - odłożone, na ścianie. Systemy drzwi przesuwnych umożliwiają zbudowanie drzwi składających się z dowolnej liczby skrzydeł, które mogą zsuwać się naprzemiennie lub sąsiadująco.

Większość drzwi przesuwnych ma skrzydła zawieszone na jednej szynie nośnej, która jest mocowana na ścianie lub w niej ukryta. Rzadko montuje się drzwi przesuwane po szynie w podłodze. Producenci oferują gotowe zestawy elementów, umożliwiające zainstalowanie drzwi o różnym ciężarze i szerokości. W skład takich zestawów wchodzą: szyny (dwu- lub kilkutorowe), wózki umożliwiające przesuwanie skrzydła po szynie oraz skrzydła drzwi.

red.

Jak skutecznie zasłonić okna latem?

Jak skutecznie zasłonić okna latem?

Aby wnętrze latem nie nagrzewało się nadmiernie przez okna, powinniśmy je w słoneczne dni zasłaniać. Wybór czym zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo mają chronić pomieszczenia przed słońcem.

Jak zapewnić sobie wygodne użytkowanie garażu

O tym, że samochód jest dziś elementem wyposażenia domu wie każdy, ale nie każdy pamięta, by część wydatków związanych z budową przeznaczyć na rozwiązania, które ułatwią nam wjazd i parkowanie auta.

Jak przygotować dom do zimy?

Jeśli nie chcemy, by zimą spotkały nas i naszą posesję niemiłe niespodzianki, musimy ją wcześniej odpowiednio uchronić przed kłopotami. I choć do zimy zostało jeszcze kilka tygodni, zastanówmy się, z jakimi problemami może przyjść nam się zmierzyć i jak im zapobiec.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Miejsce na samochód

Miejsce na samochód

(przykręconych lub przyspawanych) do słupów ogrodzenia. Bramy uchylne z reguły są najmniej kłopotliwe w eksploatacji. Brama przesuwna. Ma jedno skrzydło, któremu trzeba zapewnić odpowiednio dużo miejsca, by mogło przesuwać się wzdłuż ogrodzenia. Bezpośrednio przy wjeździe, po stronie na którą przesuwa się brama