element-na-komin

Rafał Dydak, Beata Zielińska

Kominy do tradycyjnych kotłów na gaz

Kominy do tradycyjnych kotłów na gaz

Spaliny z kotłów tradycyjnych, czyli z otwartą komora spalania odprowadzane są do kominów murowanych zabezpieczonych stalowymi wkładami lub ceramicznych kominów prefabrykowanych.

Kominy dla kotłów kondensacyjnych i z zamkniętą komorą spalania

Gdy w domu zamontowane są kotły z zamkniętą komorą spalania, w tym kondensacyjne, do odprowadzania spalin najczęściej są wykorzystywane specjalne przewody powietrzno-spalinowe. Innym rozwiązaniem jest montaż kominów prefabrykowanych.

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o dachach płaskich

Wraca moda na domy z dachami o niewielkim nachyleniu. Dachy płaskie to nie tylko modne, ale i praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu pomieszczenia na piętrze mają pełnowartościową wysokość, a dom prezentuje się nowocześnie i stylowo. O czym trzeba wiedzieć, decydując się na takie rozwiązanie?

Konsekwencje kształtu dachu

dominantą i elementem charakterystycznym). Kominy mogą i powinny stać się ozdobą. W tym celu, na etapie projektowania należy zastanowić się, gdzie i ile będzie potrzeba przewodów kominowych, a następnie spróbować uczynić z nich interesujący detal związany z dachem. Można na przykład usytuować blok kominowy

Najnowsze