farba jedynka paleta kolorów

farba

Farba

Farby do wnętrz. Do malowania ścian wewnętrznych stosuje się głównie farby emulsyjne: akrylowe i lateksowe (odporne na ścieranie, zmywalne), silikonowe i silikatowe (polecane do pomieszczeń mokrych, takich jak kuchnia, łazienka, pralnia). Nowe ściany można wykończyć każdą farbą, pasującą do danego podłoża. Na starych ścianach trzeba najpierw sprawdzić przyczepność podłoża i ewentualnie usunąć wcześniej nałożone warstwy.

Farby elewacyjne. Nadają kolor elewacjom, ale powinny też chronić przed działaniem czynników atmosferycznych. Od farb elewacyjnych wymaga się więc odporności na wysoką i niską temperaturę (oraz jej zmiany), zmienną wilgotność, opady, promieniowanie UV i zanieczyszczanie powietrza. Nie wszystkie farby zewnętrzne nadają się na każdą ścianę - każdy rodzaj farby elewacyjnej chroni powierzchnię muru w inny sposób. Farby elewacyjne mogą być: nieorganiczne (inaczej mineralne) - wapienne i silikatowe oraz farby organiczne - akrylowe i silikonowe.

Źródło: 1Jedynka

Kolor z dalekiej podróży

Kolor z dalekiej podróży

Błękit Morza Śródziemnego, zdobione złotem świątynie w Indiach czy wszelkie odcienie żółtego piasku Sahary to obrazy z wakacji, które zostają w pamięci na długo. Klimat egzotycznych miejsc tworzy kolor. Aranżując mieszkanie zainspirujmy się i przenieśmy do wnętrz barwy z różnych zakątków świata.

Altany i pawilony w ogrodzie - wybór, koszty, budowa, impregnacja

Budowanie altan i pawilonów w ogrodzie ma długą tradycję, utrwaloną choćby w nazwach kawiarni, pałacyków czy ulic. Taka budowla "patronuje" na przykład warszawskiej ulicy bagatela. Powstawały one nie tylko dla ozdoby, lecz przede wszystkim jako przytulne miejsca spotkań lub błogiego wypoczynku.

Malowanie sufitu

Sposobów na wykończenie sufitu jest kilka. Najpowszechniejszym, najtańszym i chyba najłatwieszym jest malowanie farbami. Jaką farbę wybrać? Jak przygotować podłoże? Jakich użyć narzędzi i jak malować?

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Altany ogrodowe - modne i oryginalne

Altany ogrodowe - modne i oryginalne

powierzchnię opalarką lub w ognisku. - Metalowe elementy (oczyszczone i odkurzone) malujemy farbą podkładową mającą właściwości gruntujące (np. Ekochron, Unikor C, Everal Metal Grunt). Następnie nakładamy farbę kryjącą, zabezpieczającą przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych (np. Emakol, Jedynka