gęstość zbrojenia strop monolityczny

Monika karda

Dom z balkonem czy bez?

Dom z balkonem czy bez?

Ewelina i Daniel napisali list, w którym proszę o radę czy zdecydować się na dom z balkonem, czy bez. Mając niewystarczająco dużo miejsca na taras na parterze, chcieliby zbudować balkon na piętrze. Jednak znajomi odradzają im ten pomysł, tłumacząc, że będzie to źródłem ciągłych problemów. Podpowiadamy, co zrobić by ich uniknąć, nie rezygnując przy tym z budowy balkonu!

Beton komórkowy: jak kupić, jak murować?

Jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do budowy domu. Powodem tego jest nie tylko jego cena, ale głównie właściwości. Ma bowiem sporo zalet.

Loggia czyli anty... balkon

Loggie - nazywane również balkonami wnękowymi - nie są często projektowane w domach jednorodzinnych. Przesunięcie ściany odgradzającej loggię od pomieszczenia zmniejsza bowiem jego powierzchnię, a także stwarza problemy przy wykonywaniu stropu nad niższą kondygnacją.

Zobacz wideo

Ściany działowe i sufity

stropy, które trzeba dodatkowo pod nie zbroić lub wzmacniać wykonanymi w ich grubości żelbetowymi żebrami, co powiększa koszty budowy. Dawniej budowano tylko ściany pełne, całkowicie rozdzielające pomieszczenia. Obecnie modne są ściany niepełne, ażurowe, wydzielające fragmenty wnętrz, takie, które nie

Najnowsze