grubość stropu w domku jednorodzinnym

Tekst Lilianna Janus-Jampolska, red. Agnieszka Cal-Hubska, zdjęcia Bartosz Makowski, archiwum właścicieli

Przebudowa: dom w norweskich klimatach

Przebudowa: dom w norweskich klimatach

Tylko pani Monika - obecna właścicielka - dostrzegła atuty działki i domu, wystawionych na sprzedaż w jednej z podwarszawskich miejscowości. Wbrew protestom męża i córki, postanowiła ocalić stare mury.

Domy z drewna

Domy z drewna można budować w kilku technologiach: najbardziej atrakcyjne wizualnie i charakterystyczne są domy z bali. W ostatnich latach wyraźnie widać jednak zainteresowanie budownictwem szkieletowym - obecnie wybiera je jedna piąta budujących, głównie ze względu na to, że w ten sposób można szybko wybudować dom energooszczędny.

Dom na nietypowej działce

Zamiast przestraszyć się niełatwych warunków, jakie narzucał kształt działki, wykorzystano jej ograniczenia do stworzenia domu, z którego wszyscy są zadowoleni - i jego twórcy, i mieszkańcy.

Srebrzysty dom w środku lasu

Srebrzysty dom w środku lasu

kończyła podwarszawska Magdalenka. Jakiś czas później, rejestrując samochód, wziął z urzędu gazetę z ogłoszeniami. Znalazł w niej ofertę sprzedaży działki o powierzchni 1200 m2 wraz ze znajdującym się na niej niewielkim domkiem letniskowym. Była ona położona właśnie w Magdalence. Lokalizacja w lesie, na

Najnowsze