gruntowanie pod tynk atlas

Włodzimierz Krupa

Malowanie starej elewacji: jak dobrać grunt i przygotować podłoże

Malowanie starej elewacji: jak dobrać grunt i przygotować podłoże

Bogactwo i różnorodność oferowanych materiałów budowlanych, a także coraz bardziej agresywne wpływy środowiska sprawiają, że odpowiednie gruntowanie, stanowiące fundament każdej powłoki malarskiej, znacznie zyskuje na znaczeniu.

Dom: letnie naprawy

Dłuższy urlop sprzyja domowym remontom. Oto dwie propozycje, których realizacja sprawi, że wakacyjny wyjazd wyda nam się nieco bardziej zasłużony.

Likwidujemy nierówności ścian

Gipsowe produkty do naprawiania nierówności ścian we wnętrzach sprawdzają się znakomicie. Co więcej, napraw dokonywać można niewielkim nakładem środków i o własnych silach.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Folia w płynie: wodoszczelne powierzchnie w łazience

Folia w płynie: wodoszczelne powierzchnie w łazience

opakowaniu niektórych produktów można znaleźć nieco mylną informację, że folię w płynie rozcieńcza się z wodą w stosunku 1:1. W takiej postaci stosuje się ją jednak tylko do gruntowania ścian pod farby emulsyjne, tapety, wykładziny syntetyczne, podłogi z drewna i drewnopochodne. Przed wykonaniem

Suche tynki na różne podłoża

zostawić szczeliny (spoiny) szerokości ok. 2 mm. Gruntowanie powierzchni. Ściany, do których będą przyklejane płyty, należy zagruntować preparatem dobranym do chłonności podłoża, na przykład Atlas Uni Grunt (Atlas), Cekol DL-80 (Cedat), Rikombi Grund (Rigips). Przygotowanie i nanoszenie zaprawy. Zaprawę

Najnowsze