hydrofobowy komin

Redakcja Pressland

Deski z włóknocementu: ładne i trwałe wykończenie elewacji

Deski z włóknocementu: ładne i trwałe wykończenie elewacji

Deski z włóknocementu mają kształt tradycyjnej deski oraz fakturę drewna. Produkowane są jednak z cementu portlandzkiego, piasku, wapna, organicznych włókien wzmacniających i z wody. Deska z włóknocementu to odbicie drewnianego piękna, wykazujące o wiele większą odporność na uszkodzenia.

Remont starego domu: uszczelnienie i osuszenie fundamentów

Wiele starych domów ma zawilgocone fundamenty. Świadczą o tym białe wykwity, ciemne plamy czy odpadający tynk. Zanim więc zajmiemy się remontem wnętrz, trzeba najpierw znaleźć przyczynę zawilgocenia, usunąć ją i dopiero wtedy osuszyć ściany zagłębione w ziemi.

Płytki elewacyjne: klejone prawie jak murowane

Do wykończenia ocieplonej ściany, zamiast tynku cienkowarstwowego, można wykorzystać nowoczesne okładziny, które nadadzą fasadzie wygląd prawdziwego muru.

Zobacz wideo

Klinkier na elewacji

Klinkier na elewacji

zastosować specjalne środki do czyszczenia cegieł licowych, ale takie zabiegi należy uznać za ostateczność. Cegły klinkierowe nie wymagają impregnowania. W miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia (na przykład cokoły, parapety czy kominy) można stosować środki hydrofobowe. Nie należy ich jednak

Elewacje z klinkieru

Elewacje z klinkieru

specjalne środki do czyszczenia cegieł licowych, ale takie zabiegi należy uznać za ostateczność. Cegły klinkierowe nie wymagają impregnowania. W miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia (na przykład cokoły, parapety czy kominy) można stosować środki hydrofobowe. Nie należy ich jednak traktować jako

Najnowsze