ile kosztuje zatapianie siatki

opracowanie Monika karda

System ETICS - jak kupić? Sposoby na szybkie i bezbłędne ocieplenie

System ETICS - jak kupić? Sposoby na szybkie i bezbłędne ocieplenie

Złożony system zewnętrznej izolacji cieplnej ETICS (External Thermal Insulation Composite System) to zestaw pasujących do siebie elementów, którymi ociepla się ściany budynków. Wcześniej znany był jako bezspoinowy system ociepleń (BSO) lub metoda lekka mokra.

Ocieplenie ścian domu: 10 zasad, o których nie wolno zapomnieć

ETICS to najpopularniejszy sposób zaizolowania i wykończenia ścian zewnętrznych. Nie jest specjalnie skomplikowany, choć podczas jego wykonywania można popełnić wiele błędów. Poprawne ułożenie systemu ocieplenia opiera się na prostych, ale niezwykle istotnych zasadach. Ich przestrzeganie wpływa na wygląd oraz eksploatację elewacji, a także pozwala zapobiegać uszkodzeniom.

Ocieplanie domu: styropian czy polistyren ekstrudowany - EPS czy XPS?

Dom można ocieplić styropianem od dołu do góry. Nie wszyscy jednak wiedzą, że czasem można też użyć polistyrenu ekstrudowanego.

Najpopularniejsze ocieplenie ścian domu

Najpopularniejsze ocieplenie ścian domu

termoizolacyjnego (który kupuje się oddzielnie) najważniejsze elementy systemu ociepleń to: 1. zaprawa klejowa (w większości systemów materiał termoizolacyjny mocuje się też mechanicznie, na kołki), 2. zaprawa zbrojąca (zatapia się w niej siatkę), 3. siatka zbrojeniowa, 4. tynk cienkowarstwowy. W skład systemu

Najnowsze