ile za montaż kręgów betonowych

opracowanie Małgorzata Krośnicka, Ewa Pietruszczak

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - wady i zalety

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - wady i zalety

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie stosowane rzadziej, niż szambo, ponieważ stawia większe wymagania wobec warunków na działce, zajmuje więcej miejsca, jest też droższe w montażu. W zamian za to zyskujemy niemal bezobsługową instalację, w której zanieczyszczenia oddzielane są od wody, a ta wraca do gruntu. Koszty eksploatacji są minimalne.

Od szamba do kanalizacji

Jeśli na początku musimy korzystać z szamba, ale w przyszłości będzie doprowadzona do posesji kanalizacja komunalna, warto tak usytuować zbiornik, by późniejsze prace przyłączeniowe nie zrujnowały ogrodu.

Zanim ruszy budowa - kanalizacja w domu niepodpiwniczonym

W domach niepodpiwniczonych instalację kanalizacyjną układa się przed wykonaniem podłogi na gruncie, doprowadzając ją do zaplanowanych wcześniej urządzeń na parterze (m.in. wanny, brodzika, miski ustępowej, bidetu) oraz pionów na piętrze.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Dom z widokiem na słońce. Realizacja domu pasywnego

Dom z widokiem na słońce. Realizacja domu pasywnego

, ale przede wszystkim tanim w eksploatacji. Szybko pojawiła się decyzja o budowie domu energooszczędnego. Nie mając wśród kręgu znajomych podobnych realizacji, a przez to doradcy, sami zaczęli zgłębiać temat. Wówczas pojawiło się pytanie: Skoro energooszczędny, to dlaczego nie pasywny? Chcąc zbudować

Ile kosztuje ogród

, perforowana, o średnicy 110 mm - 7 zł/m; krąg betonowy na studzienkę - 90-150 zł; geowłóknina o gramaturze 200 g/m2 - 6 zł/m2; żwir - 80-100 zł/m3. Ukształtowanie terenu: 5-10% Usypanie na płaskiej działce wzniesień bardzo uatrakcyjnia ogród, a czasem umożliwia też odgrodzenie go od nieatrakcyjnego czy