ilość wkrętów na płytę g-k

opracowanie Monika Karda, MT

Zaprawa tynkarska - wszystko, co musisz wiedzieć

Zaprawa tynkarska - wszystko, co musisz wiedzieć

Odpowiednio dobrana i nałożona zaprawa tynkarska to gwarancja trwałości na długie lata. Łatwo jednak popełnić błędy, dlatego podpowiadamy, jaka powinna być zaprawa tynkarska i co warto wiedzieć na jej temat.

Systemy suchej zabudowy do ścian działowych: montaż krok po kroku

Systemy suchej zabudowy wnętrz stosowane są w Polsce od ponad 20 lat. To powszechny, tani i szybki sposób wykończenia nie tylko poddaszy domów jednorodzinnych, ale też wnętrz w budynkach wielokondygnacyjnych.

Tynki gipsowe - na sucho czy na mokro

Tynki gipsowe praktycznie zastąpiły tradycyjne, cementowo-wapienne. Są od nich gładsze, układa się je łatwiej i szybciej, a na dodatek... nie kosztują wiele więcej.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Ściany działowe i sufity

, osłoniętą płytami g-k na ruszcie stalowym. Ściany z płyt g-k wypełnione wełną mineralną najczęściej projektuje się na poddaszach (aby zminimalizować obciążenie stropu) lub w domach drewnianych. Izolacyjność standardowej ściany obłożonej z każdej strony pojedynczymi płytami g-k można poprawić, stosując

Remont mieszkania - od czego zacząć

. Dlatego starajmy się zawsze jak najdokładniej obliczyć potrzebne nam ilości. Wyjątkiem są płyty G-K, których zawsze należy kupić nieco więcej. To samo dotyczy glazury czy terakoty - materiałów tych kupmy nieco więcej na tak zwane docinanie oraz jedną paczkę na zapas, gdyby z powodu wymiany rur część