inspiracje skandynawskie przy budowie domku

Agnieszka Cal-Hubska

A co powiecie na mały dom letniskowy nad jeziorem, w stylu skandynawskim?

A co powiecie na mały dom letniskowy nad jeziorem, w stylu skandynawskim?

Dom stoi w pięknym miejscu Kaszub. Trzy minuty idzie się stąd do dużego jeziora, trzy do mniejszego, obok biegnie droga, dalej - łąki, drzewa, nieliczne chałupy we wsi, sporo współczesnych zabudowań rozsianych po okolicy.

Drewniany dom nad zalewem

Ewa i Paweł całe życie mieszkali w Warszawie, ale od zawsze planowali wyprowadzić się z miasta. Kupno działki w lesie nieopodal Zalewu Zegrzyńskiego oraz możliwość rozbudowy znajdującego się na niej domku rekreacyjnego, pozwoliły im urzeczywistnić te marzenia.

Mieszkać na 20 m kw.

W tym domku na kółkach znajdziemy wszystko: pełnowymiarową kuchnię, sypialnię z świetnym widokiem na las, miejsce do pracy i funkcjonalną łazienkę. Jak to się robi? Zobaczcie sami!

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Wnętrza: dom pod Poznaniem

Wnętrza: dom pod Poznaniem

. Bliska jest im harmonia, której źródeł można by się doszukiwać w filozofii zen, japońskiej architekturze czy skandynawskiej surowości codziennego życia, ale to zaledwie początek długiej listy ich inspiracji. Miejsce na swój dom znaleźli w Luboniu, którego znakiem szczególnym są tory kolejowe biegnące

Dom z widokiem na jezioro - przebudowa stodoły

Dom z widokiem na jezioro - przebudowa stodoły

budownictwie. Niewielkie, skromne, ale utrzymane w radosnych barwach domki rybackie sprawiające, wrażenie przeniesionych w realny świat ze skandynawskich baśni, stały się inspiracją do poszukiwań podobnych klimatów w rodzinnym kraju. Mazury zamiast Bornholmu - Ponieważ nie mogliśmy kupić żadnego z tych

Najnowsze