jak długo założenie przyłącza gazu

tekst Agnieszka Figielek; zdjęcia PASYWNYm2

Dom pasywny w pięknej formie

Dom pasywny w pięknej formie

Jeszcze niedawno domy w standardzie pasywnym były traktowane jak eksperyment. Mało kto brał pod uwagę budowanie domu - choćby i najtańszego w eksploatacji - ale dość kosztownego w budowie. Dziś zainteresowanie takimi domami jest większe. I dobrze.

Budowa pewnego domu: ucieczka przed stresem

W mieszkaniu w bloku czułam się jak w zawieszonej wysoko nad ziemią klatce. Postanowiłam uciec stamtąd najszybciej, jak się da.

Pompy ciepła - drogie dziś na tanie jutro

Chociaż pompa ciepła kosztuje znacznie więcej niż nowoczesny kocioł gazowy, gwarantuje niskie rachunki za ogrzewanie domu i wody.

Zobacz wideo

Lek na frustrację

elektrycznymi. Przy malutkich dzieciach było to uciążliwe i kosztowne. Pieniądze nie takie straszne Na szczęście po długich perypetiach z gazownią los nagle się do nas uśmiechnął. Z nieznanych nam przyczyn cena przyłącza gazowego spadła z 15 tys. do... 1500 zł, którą to kwotę na dodatek podzieliliśmy na pół z

Budowa domu - po własnych błędach

, tak żeby po przyjeździe wszystko poszło sprawniej. Droga do domu Z kupnem działki musiałam się zmieścić w ciągu dwóch tygodni, podczas krótkich wakacji w Polsce. Nie miałam więc czasu na długie poszukiwania ziemi, ani na negocjowanie ceny, dlatego - jak się potem okazało - kupiłam ją nieco drożej niż

Najnowsze