jak instalujemy puszkę pod gniazdko

Tomasz Niedziela

Jak wymieniać i przenosić gniazdka elektryczne

Jak wymieniać i przenosić gniazdka elektryczne

Gniazda elektryczne można przenieść w dogodne miejsce np. przy okazji remontu domu, kiedy wymieniamy osprzęt elektryczny. Wbrew pozorom, nie jest to trudne zadanie. Jeśli będziemy kierować się kilkoma ważnymi zasadami, tego typu prace możemy wykonać nawet bez pomocy fachowca.

Zdalne sterowanie oświetleniem

Nowoczesne oświetlenie można nie tylko włączać i wyłączać za pomocą pilota. Bardziej skomplikowane urządzenia i systemy pozwalają na wykorzystywanie funkcji automatycznych, programowanie, a także zdalne sterowanie oświetleniem z dowolnego miejsca na świecie.

Ochrona domu przed włamaniem

Zanim ruszymy na narty lub w ciepłe kraje, warto pomyśleć o naszych domach. Jeśli mienie nie jest odpowiednio zabezpieczone, trzeba coś z tym zrobić. Jakie mamy możliwości?

Gniazdka i włączniki

gniazdek i włączników trzeba kupić. Elementy te zakłada się po wykończeniu ścian w odpowiednio rozmieszczonych puszkach. W sklepach można kupić gniazdka i włączniki różnych rodzajów i odmian: do pomieszczeń suchych albo do wilgotnych, na- lub podtynkowe, a także do montowania w specjalnych listwach lub

Osprzęt elektryczny: gniazda i wyłączniki

Osprzęt elektryczny: gniazda i wyłączniki

, zamiast zwykłych włączników jednobiegunowych. Zwierne - do włączania sygnału dźwiękowego, otwierania furtek, czy czasowego włączania oświetlenia. Kto o czym decyduje - Ty planujesz, jak będą użytkowane pomieszczenia w domu, aby w odpowiednich miejscach została zamontowana odpowiednia liczba gniazdek

Najnowsze