jak mierzymy grubość styropianu

Maciej Łozdowski

Okna, przez które nie ucieknie ciepło

Okna, przez które nie ucieknie ciepło

Czy te okna będą ciepłe? - to jedno z pierwszych pytań, jakie inwestorzy zadają w punktach sprzedaży. A sprzedawcy chętnie odpowiadają, bo współczynnik U (czyli parametr określający ciepłochronność) jest w obecnie produkowanych oknach często lepszy niż wymagają przepisy. Jego wysokość zależy od różnych czynników: rodzaju materiałów, z których zostało zrobione okno, ilości zastosowanych w nim podziałów, a także sposobu montażu.

Wymiana parapetów wewnętrznych

Wysłużonych parapetów nie da się bez końca odnawiać. Często lepiej po prostu wymienić je na nowe. Ich montaż warto powierzyć dobremu fachowcowi, który będzie wiedział jak je dopasować do wnęki okiennej i stabilnie osadzić.

Tynki - renowacja starego tynku

Tynk to nie tylko ozdoba elewacji, ale i warstwa, która ma chronić ściany domu przed zniszczeniem. Jeśli więc pojawią się w nim spękania i rysy - należy interweniować.

Zobacz wideo

Odbiór prac budowlanych - tynki zewnętrzne

Odbiór prac budowlanych - tynki zewnętrzne

najłatwiej o błędy, i co zrobić, żeby się ich ustrzec. Wiele też zależy od pogody - i w trakcie układania tynku, i później, podczas jego wysychania. I choć ekipa, która będzie wykańczać elewację, sama powinna wiedzieć to wszystko najlepiej, bieżąca kontrola prac na pewno nie zaszkodzi. Tynk tradycyjny - jak

Głośny sąsiad za ścianą

Głośny sąsiad za ścianą

ulotkach informacyjnych, a projektanci i wykonawcy często bagatelizują izolacyjność akustyczną tej przegrody. Wspólna ściana w domu bliźniaczym lub szeregowym jest zatem budowana z takich samych materiałów jak pozostałe ściany i najczęściej nie spełnia stawianych jej wymagań - mimo iż norma dotycząca

Najnowsze