jak najtaniej wyrównać ściany

Andrzej Król

Ile kosztują ściany fundamentowe - cykl Pieniądze leżą na budowie, cz. 5

Ile kosztują ściany fundamentowe - cykl Pieniądze leżą na budowie, cz. 5

Najmniej kosztowne jest posadowienie domu na ławach fundamentowych, na których wykonywane są ściany fundamentowe. Muszą one mieć dużą wytrzymałość, mrozoodporność i małą nasiąkliwość.

Jak zaplanować wydatki na budowę [KOSZTY MATERIAŁÓW I ROBOCIZNY]

Koszt budowy domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników: od jego powierzchni i kubatury, liczby kondygnacji, stopnia skomplikowania bryły, rodzaju zastosowanych materiałów, sposobu budowania (systemem gospodarczym lub przez firmę).

Ile kosztują fundamenty? Kompleksowe podsumowanie kosztów budowy

Ławy i ściany fundamentowe to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów posadowienia domu. Zanim ruszymy z pracami, sprawdźmy, ile na nie wydamy? Za co trzeba dopłacić i dlaczego?

Jakie błędy robimy przy ocieplaniu ścian domu

Jakie błędy robimy przy ocieplaniu ścian domu

zaoszczędzić 30 zł na metrze ściany. A do wykonawcy, który dostaje zlecenie "pan mi to zrobi najtaniej", trudno mieć pretensję, że tak właśnie robi. Kolejna sprawa: domy nie są odpowiednio przygotowywane do ocieplania. Ściany nie są wyrównane, oczyszczone, zagruntowane. Wykonawcy mówią: "teraz

Wentylacja z odzyskiem ciepła: świeże powietrze bez strat ciepła

powietrza. Jak powinna działać W domu jednorodzinnym można zastosować jeden z trzech rodzajów wentylacji: - naturalną - zwaną też grawitacyjną, - mechaniczną wywiewną, - mechaniczną nawiewno-wywiewną. Jednak niezależnie od rodzaju wentylacja jest skuteczna tylko wtedy, gdy zapewnia ciągłą wymianę powietrza

Najnowsze