jak obliczyć izolacyjność cieplną stropodachu

Leszek Szczepaniak

Stropodach - jak kłaść warstwy izolacyjne?

Stropodach - jak kłaść warstwy izolacyjne?

W stropodachu tradycyjnym izolacja przeciwwilgociowa chroni ocieplenie przed wpływami atmosferycznymi. W nowoczesnym jest odwrotnie - to izolacja termiczna zabezpiecza przeciwwilgociową. Taka zmiana kolejności warstw jest bardzo ważna dla szczelności i trwałości płaskich dachów.

Jaka musi być grubość ocieplenia ścian? - zmiana przepisów budowlanych w praktyce

W dobrze ocieplonym domu mieszkańcy mają komfortowe warunki termiczne: zimą jest w nim ciepło, a w czasie letnich upałów - chłodno. Prawidłowo ułożony system ociepleń (przez specjalistów nazywany ETICS) ma też kluczowe znaczenie dla trwałości i wyglądu elewacji. I wreszcie - dobrze wykonane ocieplenie skutecznie chroni dom przed ucieczką ciepła, dzięki czemu można zmniejszyć koszty ogrzewania i klimatyzacji.

Ocieplanie domu: styropian czy polistyren ekstrudowany - EPS czy XPS?

Dom można ocieplić styropianem od dołu do góry. Nie wszyscy jednak wiedzą, że czasem można też użyć polistyrenu ekstrudowanego.

Zobacz wideo

Kupujemy beton komórkowy

Kupujemy beton komórkowy

kondygnacjach. O tym, jaką wytrzymałość na ściskanie powinny mieć elementy z betonu komórkowego przeznaczone na ściany nośne i działowe, decyduje konstruktor. Na podstawie obliczeń, dobiera on grubość ścian zależnie od ich przeznaczenia. Izolacyjność termiczna. Beton komórkowy jest materiałem porowatym

Najnowsze