jak ocieplić poddasze folią refleksyjną

Monika Karda

Ocieplanie dachu. Dobór materiału ocieplenia i jego zabezpieczenie

Ocieplanie dachu. Dobór materiału ocieplenia i jego zabezpieczenie

Aby móc zamieszkać pod dachem stromym, trzeba ocieplić jego połacie - najlepiej takim materiałem, który nie tylko ochroni przed nadmierną utratą ciepła, ale też będzie niepalny i dźwiękochłonny, a także trwale oraz szczelnie wypełni przestrzeń. Dobrze też, żeby był łatwy i szybki w montażu oraz odpowiednio lekki.

Jak się chronić przed upałem w domu? Przegląd różnych rozwiązań

W czasie upałów każdemu marzy się powrót do chłodnego domu i odpoczynek od słońca w zacienionych pomieszczeniach. Jak uzyskać taki efekt w własnym domu? Przedstawiamy przegląd rozwiązań, od zewnętrznych rolet aż po klimatyzację.

Dom autonomiczny. Konstrukcja i technologia

Przedstawiamy niezwykły - jak na polskie warunki - projekt domu, którego budowa i eksploatacja nie degraduje środowiska naturalnego. Choć brzmi to jak utopia, zarówno autorytet twórców tej koncepcji (wśród których są eksperci ładnego domu), jak i fakt, że został on uznany przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) za najlepszy ekologiczny projekt w roku 2011, skłoniły nas do jego prezentacji. Ten superenergooszczędny dom autorzy nazwali ?Autonomicznym Domem Dostępnym?.

Okna i drzwi

1389 zł Wenecja Plus, BORYSZEW, materiał: blacha 0,6 mm.wykończona folią PVC w kolorze złoty dąb, ocieplenie z pianki poliuretanowej; zamki: 2 zamki, w tym górny trzybolcowy; wyposażenie: 3 zawiasy regulowane z blokadą antywyważeniową, 2 zespoły szybowe ze

Najnowsze