jak położyć klinkier na cokole

Dorota Lisik-Strugała

Elewacja z klinkieru. Cegły czy płytki klinkierowe?

Elewacja z klinkieru. Cegły czy płytki klinkierowe?

Wykonana z klinkieru elewacja przypomina ceglany mur, z czasów kiedy nie budowało się go z pustaków i nie ocieplało styropianem ani wełną. Decydując się na taką fasadę, mamy wybór - cegły albo płytki.

Elewacja z klinkierem

Klinkier ma sporo zalet - niewątpliwą urodę, długowieczność, odporność na mróz, deszcz i słońce. I jedną wadę - cenę, która może zniechęcać do wykonywania całych ścian elewacyjnych.

Fasadowe płytki dekoracyjne Stegu - samodzielny montaż

Płytki kamieniopodobne odzwierciedlają naturalną różnorodność ponadczasowego materiału budowlanego, jakim jest kamień naturalny. W skład bogatego asortymentu płytek kamieniopodobnych Stegu wchodzą inspirujące kolekcje, dostarczające niemal nieskończonych możliwości stylizacji elewacji i wnętrza.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Elewacja - recepta na ładną elewację

Elewacja - recepta na ładną elewację

względzie niemal nieograniczone, ale warto rozważać przede wszystkim rozwiązania dobrze sprawdzone). Cokół jak eleganckie buty Szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, ekspansję roślinności oraz niszczące działanie deszczu i śniegu są dolne fragmenty elewacji, czyli cokół. Stanowi on zwykle odrębną

Ogród - Encyklopedia budowlana

Ogród - Encyklopedia budowlana

pewnym stopniu chroni przed intruzami. Zawiera zwykle furtkę i bramę, a czasem wnękę na śmietnik. Najczęściej spotykany rodzaj ogrodzenia to konstrukcja składająca się z cokołu (podmurówki) i słupków, między którymi zamontowane są elementy z drewna lub metalu. Cokół i słupki zazwyczaj wykonuje się z

Najnowsze