jak podłączyć zlew daleko pion

Jacek Wich, konsultacja Przemysław Kapczuk

Kuchnia i łazienka na poddaszu

Kuchnia i łazienka na poddaszu

Jeśli w użytkowanym domu chcemy zaadoptować poddasze na pomieszczenia mieszkalne, pojawia się problem jak odprowadzić ścieki z nowej kuchni i łazienki. Należy w tym celu zamontować specjalne przepompownie lub urządzenia rozdrabniająco-przepompowujące.

Stary dom do remontu

Do redakcji miesięcznika "Ładny Dom" zgłosili się czytelnicy, którzy planują wyremontować swój dom. Zależało im przede wszystkim na zmianie układu pomieszczeń oraz rozwiązaniu problemu braku centralnego ogrzewania. Wspólnie z architektem, inżynierem budowlanym i instalatorem przygotowaliśmy dla nich kilka propozycji.

Niezawodna kanalizacja

Nie zatyka się, nie hałasuje, nie jest źródłem nieprzyjemnych zapachów. Jednym słowem: dobra instalacja kanalizacyjna jest, ale tak, jakby jej nie było.

Wyspa kuchenna - podłączenie instalacji

Wyspa kuchenna - podłączenie instalacji

remontowanych kuchniach trudniej wykonać działającą instalację grawitacyjną bez zmiany wysokości podłogi. Można wtedy zastosować urządzenie rozdrabniająco-przepompowujące. Trzeba tylko pamiętać, że podłączenie rury odprowadzającej ścieki z urządzenia do pionu instalacji kanalizacyjnej powinno znajdować się

Kuchnia - zasady projektowania

Kuchnia - zasady projektowania

Kiedy planować urządzenie kuchni? Szczegółowe planowanie kuchni najlepiej zacząć już na etapie wybierania projektu lub pierwszych rozmów z architektem, u którego będzie zamawiany. Już wtedy powinno się rozstrzygnąć: - jaki ma być widok z okna kuchni - furtka i strefa wejściowa czy też dziecięcy

Najnowsze