jak prawidłowo dobrać przekrój rynny

opracowanie Iwona Szczepaniak

Systemy rynnowe: Nietypowe rozwiązania

Systemy rynnowe: Nietypowe rozwiązania

Dachy domów mają różny kształt, czasem skomplikowany, nietypowy. Dlatego wymagają indywidualnego dopasowania do nich nie tylko odpowiedniego pokrycia dachowego, lecz także systemu orynnowania.

Akcesoria dachowe - co prócz dachówki?

Niezbędnym uzupełnieniem pokrycia dachowego są akcesoria ceramiczne, które razem z dachówkami podstawowymi tworzą kompletny system do krycia połaci dachowych, ale również te produkty, których nie widać na pierwszy rzut oka. Fachowcy nazywają je akcesoriami technicznymi. Stanowią one idealne i niezbędne uzupełnienie dachówek ceramicznych.

Stary dom - zburzyć czy przebudować?

Lepiej bez zastanowienia nie zabierać się do remontowania starego domu. Zwykle wyburzenie i budowa od nowa są bardziej opłacalne niż remont. Dlatego uważajmy na sprzedawców, którzy podnoszą cenę działki, bo ?coś? na niej stoi. Koszty wyburzenia mogą być znaczącym wydatkiem, dlatego działka, na której jest dom do rozbiórki, powinna być tańsza, a nie droższa!

Dom do zburzenia czy przerobienia

sprawdzić, czy układ i wielkość pomieszczeń, ich nasłonecznienie, odgłosy z zewnątrz odpowiadają naszym oczekiwaniom. Nawet jeśli nie do końca - łatwiej sobie wyobrazić wszelkie zmiany. Na oko uroczy, ale... Często dokonując już niewielkich przeróbek, uda się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Najnowsze