jak prosto układać dachówkę ceramiczną

Patrycja Kowalik

Prawidłowy montaż płaskich dachówek i płytek

Prawidłowy montaż płaskich dachówek i płytek

Podczas montażu pokrycia dachowego obowiązują pewne zasady - dla dachówek ceramicznych i cementowych dekarze muszą ułożyć membranę dachową oraz przygotować ruszt z łat i kontrłat, do których następnie będzie mocowane pokrycie. Płytki włókno-cementowe natomiast można również ułożyć na deskowaniu krytym papą.

Nawierzchnia przed domem

Kształt, kolor oraz rodzaj materiału użytego na nawierzchnię przed domem powinny współgrać z jego otoczeniem a elewacją. Kostka brukowa musi też sprostać ciężarowi samochodu i być odporna na zabrudzenia.

Na dachu - sucho wokół kosza i komina

Obróbki blacharskie wykonuje się wszędzie tam, gdzie dach jest szczególnie narażony na przemakanie. Ich poprawne wykonanie eliminuje ryzyko zawilgocenia dachu.

Numer 07/2008

pap na lepiku. Pokrycia dachowe Dachówka z arkusza. Choć zrobione są z blachy, do złudzenia przypominają tradycyjne dachówki ceramiczne lub cementowe. Są przy tym od nich znacznie lżejsze, tańsze i łatwiejsze do układania. Blachodachówki zdobyły nasze domy. Ogrzewanie Kotłownia ze spiżarnią i

Dom na Mazurach

cm) i pokryto nową czerwoną dachówką ceramiczną w typowym dla Mazur kształcie. Starą wykorzystano na nowo wybudowanej wolno stojącej wiacie w ogrodzie, pod którą umieszczono stacjonarny grill dla gości. Dach domu jest dłuższy i szerszy niż poprzednio, by odprowadzał opady dalej, poza obręb murów

Najnowsze