jak usunąć rdzę z aluminium

Opracowanie Iwona Szczepaniak

Test preparatów do czyszczenia baterii

Test preparatów do czyszczenia baterii

Spośród dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia baterii wybraliśmy cztery i poprosiliśmy kilku właścicieli domów o ich wypróbowanie. Jedynym warunkiem było postępowanie zgodnie z instrukcją producentów.

Altany i pawilony w ogrodzie - wybór, koszty, budowa, impregnacja

Budowanie altan i pawilonów w ogrodzie ma długą tradycję, utrwaloną choćby w nazwach kawiarni, pałacyków czy ulic. Taka budowla "patronuje" na przykład warszawskiej ulicy bagatela. Powstawały one nie tylko dla ozdoby, lecz przede wszystkim jako przytulne miejsca spotkań lub błogiego wypoczynku.

Ogród przed zimą

Jesienią pracy w ogrodzie nie zabraknie. Trzeba zebrać owoce, zrobić porządki na trawniku i grządkach. Przygotować do zimowania rośliny, narzędzia i mieszkańców oczka wodnego. Na odpoczynek będzie czas zimą. Jesień fenologiczna (według zmian w przyrodzie) w Polsce rozpoczyna się z reguły na początku października. Po dwóch tygodniach, gdy opadną liście z brzóz, nastaje tzw. jesień bezlistna, która trwa do zamarznięcia powierzchni gruntu, co może nastąpić jeszcze w listopadzie, ale czasami dopiero w grudniu. Na szczęście tegoroczna jesień zapowiada się ciepła i sucha, a w takich warunkach prace ogrodowe nie muszą być przykrym obowiązkiem.

Zobacz wideo

Nowa farba na dachu

Nowa farba na dachu

będziemy o nie dbali w odpowiedni sposób. Dlatego bezpośrednio po zakończeniu montażu pokrycia z blachy, trzeba usunąć wszystkie ścinki i opiłki powstałe podczas jej docinania. Pozostawione resztki mogą spowodować przebarwienie pokrycia, a nawet jego rdzewienie. Niszczenie blachy dachowej przyspiesza też

Najnowsze